LAJMI I FUNDIT:

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+
Reklama

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e Galaxy S24 të thjeshtë dhe më pas S24 Ultra në krye të linjës ndoqi shembullin.

Të apasionuarit mund të kenë kuptuar që mungon një anëtar i “familjes të re” – S24+. Epo, jo më, pasi edhe ajo tani i është nënshtruar trajtimit të rrjedhjeve të rrjedhura të bazuara në CAD.


Këto tregojnë “fëmijën e mesëm” të “familjes kryesore” të 2024-ës nga një sërë këndvështrimesh të ndryshme dhe dizajni është tepër i ngjashëm me atë të S24. Si më parë, duket se S24+ në thelb do të jetë një version më i madh i modelit të nivelit fillestar, shkruan GSM Arena, transmeton Telegrafi.

Samsung Galaxy S24+ CAD-based renders leak too, completing the family

Ashtu si ai, edhe kjo ka anët e sheshta, sepse të gjithë po i bëjnë ato këto ditë, janë oh shumë në modë. S24+ thuhet se ka përmasa 158.5 x 75.9 x 7.75mm. Kjo është në përputhje me atë që u zbulua më herët sot, dhe kjo do të thotë se S24+ do të jetë pak më i gjatë, më i ngushtë dhe më i plotë se paraardhësi i tij.

Thuhet se do të ketë një ekran të sheshtë 6.7 inç me një vrimë të vendosur në qendër për kamerën selfie, tre module të pasme dhe një prerje antene UWB ose 5G (ose të dyja) në anën e djathtë të kornizës nën butonin e ndezjes.

Seria Galaxy S24 pritet të prezantohet më 18 janar dhe gjithashtu thuhet se do të jetë në dispozicion në fund të janarit. /Telegrafi/

Samsung Galaxy S24+ CAD-based renders leak too, completing the family

Në trend Teknologji

Më shumë
Musk u përgjigjet ashpër kompanive që tërhoqën reklamat nga rrjeti social X:

Musk u përgjigjet ashpër kompanive që tërhoqën reklamat nga rrjeti social X: "Vafshi në djall!"

Teknologji
WhatsApp po rikthen një veçori të cilën e kishte larguar një vit më parë

WhatsApp po rikthen një veçori të cilën e kishte larguar një vit më parë

Teknologji
Mësohet se sa paguhen inxhinierët në OpenAI, do t’ju habisin shifrat

Mësohet se sa paguhen inxhinierët në OpenAI, do t’ju habisin shifrat

Teknologji
Një grup ligjvënësish demokratë ka bërë thirrje për një hetim në lidhje me kompaninë e Elon Musk, Neuralink

Një grup ligjvënësish demokratë ka bërë thirrje për një hetim në lidhje me kompaninë e Elon Musk, Neuralink

Teknologji
Startupi finlandez lanson kufjet e reja të realitetit të përzier XR-4

Startupi finlandez lanson kufjet e reja të realitetit të përzier XR-4

Teknologji
Bezos fillon ndërtimin e orës më të madhe në botë – do të jetë brenda një mali dhe do të kushtojë 42 milionë dollarë

Bezos fillon ndërtimin e orës më të madhe në botë – do të jetë brenda një mali dhe do të kushtojë 42 milionë dollarë

Teknologji
Kalo në kategori