LAJMI I FUNDIT:

Publikohen pamjet: Momenti kur senatori Romney nuk e dinte se sa shumë iu afrua turmës së dhunshme që sulmoi Kapitolin më 6 janar

Publikohen pamjet: Momenti kur senatori Romney nuk e dinte se sa shumë iu afrua turmës së dhunshme që sulmoi Kapitolin më 6 janar

Senatori Mitt Romney nuk e dinte se sa afër iu afrua turmës së dhunshme që sulmoi Kapitolin e SHBA-së, më 6 janar.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet e sigurisë që nuk janë parë kurrë më parë tregojnë Romney të shmangte protestuesit, vetëm pasi oficeri i policisë së Kapitolit, Eugene Goodman i tha atij që të largohej prej tyre.

“Unë isha me të vërtetë me fat që oficeri Goodman ishte atje për të më çuar në drejtimin e duhur,” u tha Romney gazetarëve pasi shikoi videon.

Demokratët paraqesin pamjet dramatike, “të papara deri më tani” - si prova në gjyqin ndaj ish-presidentit Trump
Lexo po ashtu Demokratët paraqesin pamjet dramatike, “të papara deri më tani” - si prova në gjyqin ndaj ish-presidentit Trump

Ndryshe, pamjet e publikuara së fundmi në korridorin e Capitol është pjesë e provave të ekipit të fajësimit në çështjen kundër ish-presidentit Donald Trump.

Pamjet e sigurisë, të cilat nuk përfshijnë audio, tregojnë Goodman duke ikur nga turma e dhunshme menjëherë pasi ata sulmuan anën e Senatit të Kapitolit.

Romney shihet rastësisht duke ecur në drejtim të dhomës së Senatit, kur Goodman e takon dhe e “bind” atë për t’u kthyer.

Romney më pas shihet duke vrapuar përsëri drejt zyrës së tij në drejtim të kundërt.

Goodman, një veteran i ushtrisë i cili u bashkua me forcën e policisë së Kapitolit në vitin 2009, është vlerësuar për heroizmin e tij pasi pamjet e tij u shfaqën duke u përballur dhe më pas duke devijuar një turmë në rritje që po i afrohej dhomës së Senatit Amerikan përpara se të gjithë anëtarët dhe zëvendëspresidenti i atëhershëm Mike Pence të mund të evakuohen. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Si erdhi Rusia deri te biseda sekrete e ushtrisë gjermane për luftën në Ukrainë?

Si erdhi Rusia deri te biseda sekrete e ushtrisë gjermane për luftën në Ukrainë?

Botë

"Biseda sekrete për luftën në Ukrainë" - ambasadori gjerman largohet nga Ministria e Jashtme e Rusisë

Botë
Disa të vrarë dhe rreth 4 mijë të burgosur të arratisur – pamje dhe detaje të tjera rreth kaosit të krijuar në Haiti

Disa të vrarë dhe rreth 4 mijë të burgosur të arratisur – pamje dhe detaje të tjera rreth kaosit të krijuar në Haiti

Botë
“Menjëherë!”: Ky është mesazhi i ministrit finlandez për Perëndimin, në raport me luftën në Ukrainë

“Menjëherë!”: Ky është mesazhi i ministrit finlandez për Perëndimin, në raport me luftën në Ukrainë

Botë
“Vendi ka vetëm një kryeministër

“Vendi ka vetëm një kryeministër": Netanyahu 'bisedë të ashpër' me Benny Gantz, pasi ky i fundit shkoi në Uashington

Botë
NATO-ja e sapo zgjeruar fillon stërvitjen në Finlandë, Norvegji dhe Suedi - më shumë se 20,000 ushtarë

NATO-ja e sapo zgjeruar fillon stërvitjen në Finlandë, Norvegji dhe Suedi - më shumë se 20,000 ushtarë "në mbrojtje të terrenit të saj nordik"

Botë
Kalo në kategori