LAJMI I FUNDIT:

PSG merr një pikë fare në fund ndaj Newcastles

PSG merr një pikë fare në fund ndaj Newcastles

PSG dhe Newcastle i kanë ndarë pikë në rrethin e pestë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, pasi ndeshja përfundoi 1-1.

Skuadra angleze kishte fituar në shtëpi 4-1, ndërsa sonte tregoi se nuk fituan rastësisht në Angli edhe pse e lëshuan epërsinë në sekondat e fundit të takimit.

Pas 24 minutash lojë, Magpies shënuan golin e vetëm të ndeshjes, kur Gianluigi Donnarumma nuk arriti të kapte topin dhe Alexander Isak shënoi nga topi i kthyer.

Pjesa e dytë nisi me dominim nga PSG, ku edhe u shpërblye në fund për presionin e lartë.

Në minutën e 66-të, Bradley Barcola tentoi ta mposhte Nick Pope, por anglezi bëri një pritje brilante.

Tre minuta më vonë, Achraf Hakimi u rrëzua në zonë, por VAR-i sinjalizoi se nuk kishte penallti.

Ousmane Dembele lëshoi një mundësi të artë shënimi, pasi në minutën e 82-të nuk arriti të shënonte nga afërsia.

I pafat ishte edhe Kylian Mbappe (88’), që goditi jashtë portës brenda zonës së Newcastles.

Por, sulmuesi francez i barazoi shifrat në 1-1 falë një penallti që u shkaktua nga loja me dorë e Valentino Livramentos (90+7′).

Dortmundi është lider i Grupit F me dhjetë pikë dhe tashmë i kualifikuar, PSG me shtatë, Newcastle dhe Milani me pesë. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Premier League
Finalja e EFL Cup, Chelsea – Liverpool: Luhet për trofeun e parë në Angli

Finalja e EFL Cup, Chelsea – Liverpool: Luhet për trofeun e parë në Angli

Premier League
Objektivi i Real Madridit etiketon Sergio Ramos si idhullin e tij

Objektivi i Real Madridit etiketon Sergio Ramos si idhullin e tij

La Liga
Kush është Robert Ibertsberger, ndihmësi i Franco Fodas që synon ta dërgojë Kosovën në Kampionatin Botëror

Kush është Robert Ibertsberger, ndihmësi i Franco Fodas që synon ta dërgojë Kosovën në Kampionatin Botëror

Përfaqësuesja e Kosovës
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Kalo në kategori