LAJMI I FUNDIT:

“Pse nuk ke para”, babai gjunjëzohet para së bijës se nuk i blen dot një iPhone

“Pse nuk ke para”, babai gjunjëzohet para së bijës se nuk i blen dot një iPhone

Telefonat e shtrenjtë shpesh konsiderohen si një “simbol statusi” dhe për fat të keq edhe ndër brezat më të rinj.

Videoja, e cila është regjistruar në Kinë, ilustron furinë që mbretëron dhe ka ndezur një debat të ashpër në rrjetet sociale.

Një kalimtar ka regjistruar një baba duke u gjunjëzuar pranë vajzës së tij, ndërsa ajo i thotë “prindërit e tjerë mund t’u blejnë fëmijëve të tyre iPhone. Pse nuk keni më shumë para?”.

Dyshohet se burri u përpoq t’i kërkonte falje vajzës së tij, kështu që ai ra në gjunjë. Ajo ishte e pakëndshme dhe i kërkoi të “ngrihej shpejt”, shkruan South China Morning Post.

Videoja u bë virale në disa platforma të mediave sociale dhe ndezi një debat të nxehtë rreth prindërimit dhe sjelljes së adoleshentëve.

Disa e kritikuan vajzën, ndërsa të tjerë besonin se babai duhet ta kishte rritur më mirë.

Një komentues shkroi se “Shoqëria konsumatore e ka gëlltitur rininë. Ata janë të fiksuar pas rehatisë materiale dhe injorojnë vështirësitë e prindërve të tyre. Është një tragjedi”.

Një tjetër vazhdoi “sjellja e babait është patetike. Veprimet e tij do ta bëjnë vajzën edhe më kërkuese. Ai bëri një punë të keqe”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë dihet për samitin për paqe në Ukrainë? Cilat shtete nuk e nënshkruan dokumentin final dhe çfarë përfshin ai?

Çfarë dihet për samitin për paqe në Ukrainë? Cilat shtete nuk e nënshkruan dokumentin final dhe çfarë përfshin ai?

Botë
E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

Amerika
Putin premton paqe me Ukrainën, por Kievi duhet të plotësojë dy kushte

Putin premton paqe me Ukrainën, por Kievi duhet të plotësojë dy kushte

Evropa
Luftime të ashpra në Vovchansk ndërsa trupat ukrainase rrethojnë njësitë ruse

Luftime të ashpra në Vovchansk ndërsa trupat ukrainase rrethojnë njësitë ruse

Botë
Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Botë
Aeroplani luftarak rus futet në hapësirën ajrore të Suedisë

Aeroplani luftarak rus futet në hapësirën ajrore të Suedisë

Evropa
Kalo në kategori