LAJMI I FUNDIT:

Protestojnë punëtorët e kombinatit ‘’Jugohrom’’

Protestojnë punëtorët e kombinatit ‘’Jugohrom’’

Të punësuarit e Jugokromit kanë mbajtur një protestë para objektit të këtij kombinati, me ç’rast kanë shpalosur tri kërkesa të tyre drejtuar Ministrisë për ekologji dhe planifikim hapësinor, njofton Telegrafi.


Sindikata e të punësuarve kërkon që ministria të ndaloj trysninë për mbylljen e kombinatit ‘’Jugohrom’’, të punësuarit të kthehen në punë deri më 1 mars, dhe udhëheqësia e kombinatit të zbatojë procesin e vendosjes së filtrave.

Reklama

Punëtorët janë zotuar se do të vazhdojnë me protesta nëse nuk plotësohen kërkesat e tyre. Ata mendojnë se fabrika nuk duhet të mbyllet sepse nuk është i vetmi ndotës i ajrit në Tetovë, dhe nuk është ndotësi më i madh i ajrit. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Rubin: Është e rëndësishme të parandalojmë

Rubin: Është e rëndësishme të parandalojmë "Russia Today" dhe "Sputnik" që të shkaktojnë dëme në Maqedoninë e Veriut

Politikë
PDK akuzon opozitën në Prishtinë se po tenton t’i kapë ndërmarrjet publike, nuk komentojnë nëse kanë mospajtime me LDK-në

PDK akuzon opozitën në Prishtinë se po tenton t’i kapë ndërmarrjet publike, nuk komentojnë nëse kanë mospajtime me LDK-në

Jehona Hulaj
Krstiq: Protestuesit kanë dalë me zor në protesta me thirrje të Listës Serbe

Krstiq: Protestuesit kanë dalë me zor në protesta me thirrje të Listës Serbe

Siguri
Kraki: Kosova nuk është as Sudan, e as Libi që me i vendos sanksione

Kraki: Kosova nuk është as Sudan, e as Libi që me i vendos sanksione

Lajme
Dhunë psikike në vazhdimësi, gruaja nga Fushë Kosova raporton rastin në Polici

Dhunë psikike në vazhdimësi, gruaja nga Fushë Kosova raporton rastin në Polici

Kronika e Zezë
Ambasadorja e Vullnetit të Mirë për Kosovën merr pjesë në “European Youth Event”

Ambasadorja e Vullnetit të Mirë për Kosovën merr pjesë në “European Youth Event”

Lajme
Kalo në kategori