Në protestën e sontme para zyrës popullore të presidentit Gjorgje Ivanov, e cila është shkatërruar plotësisht, është lënduar edhe fotografi Naqe Batev, fotograf i gazetës Veçer.

Ai u plagos në kokë duke kryer detyrën e tij profesionale, gjatë përplasjes mes protestuesve dhe policsë, njofton TetovaSot.

Ai u transferua në Qendrën Emergjente në Shkup.

Gazetari i lenduar 4

Gazetari i lenduar 3

Gazetari i lënduar

Gjithashtu lexo: Protesta në Shkup, demolohen disa institucione dhe burgosen shumë protestues (Video/Foto)