LAJMI I FUNDIT:

Protesta në dy vjetorin e ngjarjes tragjike në Spitalin e Tetovës, kërkohet shkarkimi i kryeprokurorit Joveski

Protesta në dy vjetorin e ngjarjes tragjike në Spitalin e Tetovës, kërkohet shkarkimi i kryeprokurorit Joveski

Familjarët e të vdekurve në zjarrin në Spitalin Modular në Tetovë, sot në dy vjetorin e ngjarjes tragjike kanë organizuar marsh protestues.

Reklama

Ata kërkuan që të ketë aktakuzë të re për shkaqet që çuan në djegien e spitalit modular, si dhe kërkuan shkarkimin e kryeprokurorit Ljubomir Joveski, së bashku me prokurorët tjerë të përfshirë në këtë lëndë.

Familjarët thanë se gjyqësia dhe prokuroria e RMV-së në këtë rast kanë dalë në mbrojtje të korrupsionit dhe krimit të organizuar.

“Ne si familjarë urgjentisht kërkojmë të bëhet hapje e aktakuzës për shkaqet e zjarrit, kërkojmë shkrarkim të kryeprokurorit Joveski, së bashku me prokurorin e Tetovës, Besir Alili, Zorica Pavlloviq, Dejan Petrovski, Hanefi Ameti dhe të përfshirëve tjerë në këtë rast”, thanë familjarët e viktimave./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Mirëpriten përplasjet e Ramës me Rusinë për Ukrainën dhe Kosovën

Mirëpriten përplasjet e Ramës me Rusinë për Ukrainën dhe Kosovën

Lajme
Vuçiqi ankohet në OKB: Perëndimi shkeli ligjin ndërkombëtar duke njohur Kosovën

Vuçiqi ankohet në OKB: Perëndimi shkeli ligjin ndërkombëtar duke njohur Kosovën

Lajme
Begaj në Asamblenë e OKB-së: Njiheni pavarësinë e Kosovës!

Begaj në Asamblenë e OKB-së: Njiheni pavarësinë e Kosovës!

Lajme
Mushkolaj, Rrahmanit: Gratë vendosin a duan të kenë fëmijë pa burrë

Mushkolaj, Rrahmanit: Gratë vendosin a duan të kenë fëmijë pa burrë

Sociale
Gërvalla dënon fjalimin e Vuçiqit në OKB, kërkon reagim nga SHBA dhe BE: U shkelën zotimet e marra në Bruksel

Gërvalla dënon fjalimin e Vuçiqit në OKB, kërkon reagim nga SHBA dhe BE: U shkelën zotimet e marra në Bruksel

Lajme
Me çka mund të përballet Kosova nëse Kurti nuk lëshon pe para kërkesave të Perëndimit?

Me çka mund të përballet Kosova nëse Kurti nuk lëshon pe para kërkesave të Perëndimit?

Lajme
Kalo në kategori