Dorëzimi i një makine të re u shndërrua në një makth për pronarin e saj të ri kur ai u përplas me veturën e tij ndërsa pranonte dorëzimin.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, incidenti kishte ndodhur në një sallon në Alkapuri në Indi.

Pamjet e regjistruara të kamerave tregojnë makinën që pret të zbresë në një devijim hidraulik në katin përdhes.

Por sipas sallës së ekspozitës, kur shitësi po shpjegonte tiparet e makinës që qëndronte pranë derës së shoferit, pronari tha se kishte ndryshuar levën e ingranazhit në modalitetin e drejtimit dhe shtypi gazin.

Ai nuk mund të kontrollonte makinën, e cila më pas “zbriti” nga dritarja e sallonin që gjendej në katin e parë dhe u përmbys, duke dëmtuar një makinë tjetër dhe biçikleta në rrugën kryesore.

Pronari i makinës dhe personi tjetër që qëndronte jashtë ekspozitës u plagosën dhe u dërguan me urgjencë në një spital aty pranë. /Telegrafi/