LAJMI I FUNDIT:

Produkti i thjeshtë që ju ndihmon për pastrimin e tapetit dhe largimit të erës së keqe

Produkti i thjeshtë që ju ndihmon për pastrimin e tapetit dhe largimit të erës së keqe

Uthulla është një produkt natyral pastrues dhe i sigurt për t’u përdorur që mund të përdoret në çdo gjë, nga lavamanët dhe kokat e dushit  deri te kanalet e kanalizimeve dhe tapetet.

Është i lirë i zakonshëm që të gjithë e kemi në shtëpi konsiderohet si një “pastrues shumëfunksional” i shkëlqyeshëm sepse përmban acid acetik, i cili është “një përbërës organik i pangjyrë” që është “aq i fuqishëm” sa mund të “shpërndajë depozitat minerale, papastërtitë, yndyrat” si dhe ndihmon në “asgjësimin e bakterieve”, shkruan Express.co.uk.


Uthulla, ndryshe nga shumë produkte pastrimi të njohura që gjenden në dyqane që përmbajnë kimikate të forta toksike që janë të dëmshme për mjedisin dhe shëndetin e njeriut, është gjithashtu e sigurt.

Ja si ta përdorni për të pastruar tapetin tuaj

Uthulla është një produkt natyral pa kimikate për të hequr papastërtitë, sipas Better Home & Garden . Mund të përdoret për të hequr erën e qilimit, duke përfshirë erën e kafshëve shtëpiake dhe për të shpëlarë pëlhurën.

Ju mund ta përzieni me disa pika vajin e juaj esencial me uthull të bardhë të distiluar në një shishe sprej dhe ta spërkatni lehtë për të hequr erën dhe grimcat e pluhurit.

Ka shumë alternativa natyrale, të lira dhe efektive që me siguri i keni tashmë në shtëpi, duke përfshirë uthullën dhe sodën e bukës. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Zbulohen qytetet me erën më të mirë në Evropë. I pari është ndër më të vjetrit në botë

Zbulohen qytetet me erën më të mirë në Evropë. I pari është ndër më të vjetrit në botë

Çfarë të vizitosh
Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

A e dini se...
23 prilli është një ndër ditët më të fuqishme të vitit: Si të manifestosh dëshirat e tua?

23 prilli është një ndër ditët më të fuqishme të vitit: Si të manifestosh dëshirat e tua?

Astrologji
Cilësitë që i bëjnë gratë e shenjës së Demit thjesht të paharrueshme

Cilësitë që i bëjnë gratë e shenjës së Demit thjesht të paharrueshme

Astrologji
Si të bësh para: Ç'ju mësuan prindërit e pasur fëmijëve të tyre?

Si të bësh para: Ç'ju mësuan prindërit e pasur fëmijëve të tyre?

Lifestyle
10 shenja që tregojnë se ju kanë bërë magji!

10 shenja që tregojnë se ju kanë bërë magji!

Lifestyle
Kalo në kategori