Ky është momenti i jashtëzakonshëm kur një pilot dhe gruaja e tij u gjenden në një situatë tepër të vështirë, pasi aeroplani i tyre kishte problem me motor.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, në një video të publikuar në YouTube të hënën, shihet Devin Miller duke “rrëshqitur” aeroplanin përgjatë pistës së aeroportit MEI në Mississippi dhe duke brohoritur kur ai e kupton se ai bashkë me gruan dhe fëmijët e tij tanimë janë të sigurt.

Kanadezi që jeton në Teksas thuhet se bërje ulje spektakolare, ndërsa gruaja e tij gjithashtu qëndroi e qetë, në mënyrë që fëmijët e tyre në vendet e pasme nuk ishin të vetëdijshëm për situatën që po ndodheshin.

Ndërsa komunikojnë përmes radios me autoritetet e kontrollit ajror thuhet s fëmijët janë të pavëmendshëm që nëna e tyre është tronditur dukshëm.

Piloti dëgjohet duke kërkuar automjete të urgjencës në tokë ndërsa përgatitet të provojë uljen më të sigurt të mundshme por tenton të mos tregojë shenja shqetësimi në fytyrën e tij.

Ai më në fund shfrenon emocionet e tij pasi preku pistën dhe dyshja nuk mund të besojnë se e bënë atë aq mirë. /Telegrafi/