LAJMI I FUNDIT:

Pritej të përfundohej më 2023, autostrada Prishtinë-Gjilan kantier ndërtimi me gropa e lloç

Pritej të përfundohej më 2023, autostrada Prishtinë-Gjilan kantier ndërtimi me gropa e lloç

Shumë pak makineri dhe punëtorë u panë duke punuar në atë që njihet si “Autostrada Prishtinë-Gjilan”, më 17 janar.

Ndërtimi nisi para gjashtë vjetësh, por punët në terren duket se po shkojnë shumë ngadalë. I gjithë projekti pritej të përfundohej në fund të vitit 2020.


Zyrtarë të Ministrisë se Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, thanë për Radion Evropa e Lirë, se problemet e paraqitura duke filluar nga rrëshqitja e dheut, riformatimi i kontratave dhe rritja e sipërfaqeve të shpronësimeve, kanë bërë që projekti të mos finalizohet.

Ndryshimet kanë marrë kohë të konsiderueshme, thonë në këtë ministri.

Në trend Ekonomi

Më shumë
GP Aviation realizon fluturimin e parë Prishtinë - Zürich - Prishtinë

GP Aviation realizon fluturimin e parë Prishtinë - Zürich - Prishtinë

Prishtina Ticket
BrainHero.ai - Platformë që i jep krah imagjinatës së fëmijëve

BrainHero.ai - Platformë që i jep krah imagjinatës së fëmijëve

BrainHero.ai
Sonte është lojë e trent, ha Patos ti ha!

Sonte është lojë e trent, ha Patos ti ha!

Patos Kosova
Një platformë që çdo prind duhet ta dijë: BrainHero.ai sjell botën e përrallave në shtëpinë tuaj!

Një platformë që çdo prind duhet ta dijë: BrainHero.ai sjell botën e përrallave në shtëpinë tuaj!

BrainHero.ai
​BQK: Vlera e kredive të reja për muajin maj 2024 arriti në 232.94 milionë euro, e depozitave të reja 56.24 milionë euro

​BQK: Vlera e kredive të reja për muajin maj 2024 arriti në 232.94 milionë euro, e depozitave të reja 56.24 milionë euro

Ekonomi
Shijo verën, jo të nxehtin!

Shijo verën, jo të nxehtin!

Neptun
Kalo në kategori