LAJMI I FUNDIT:

Preteni reagon pas emërimit të anëtarëve të Bordit të Infrakosit: Jam shumë kurreshtar të kuptoj pse jam në listën e zezë të kryeministrit Kurti

Preteni reagon pas emërimit të anëtarëve të Bordit të Infrakosit: Jam shumë kurreshtar të kuptoj pse jam në listën e zezë të kryeministrit Kurti

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit ka emëruar edhe Bordin e Drejtorëve të ndërmarrjes publike Infrakos.

Reklama

Kryesuese e këtij Brodi është zgjedhur Edona Nahi.

Lidhur me këtë ka reaguar Hasan Preteni, i cili thotë se ishte njëri nga kandidatët për anëtar të këtij Bordi.

Emërohet Bordi i Drejtorëve të Infrakosit
Lexo po ashtu Emërohet Bordi i Drejtorëve të Infrakosit

Sipas Pretenit, edhe pse ishte renditur i dyti, si kryesuese është zgjedhur kandidatja e gjashtë, duke pyetur se pse është në listën e zezë të kryeministrit Albin Kurti.

“Jam shumë kurreshtar të kuptoj, pse jam në listën e zezë të kryeministrit Kurti. Më eliminoi nga lista për Bordin e NP Bifurkacioni, madje në atë listë kam qenë i pari (vlerësim i komisionit të caktuar nga vet KM). Ndoshta si pëlqeva kur me thirri për takim në zyrën e tij (muaj gusht, dite e shtunë)”, shkruan Preteni në Facebook.

“Tani në konkurrencën e 23 kandidatëve për drejtor në Bordin e NP Infrakos, në mesin e 6-të më të vlerësuarit unë u rendita i dyti, kryeministri vendosi qe kandidati i renditur ne vendin e 6-të emërohet kryesuese e Bordit kurse për mua nuk pati fare vend ne Bord! Cila është arsyeja zotëri kryeministër?”, përfundon ai. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Hapja e Cinestar Megaplex në Prishtina Mall! Sot në ora 15 kinemaja më e madhe dhe më e bukur në Evropën Juglindore hap dyert

Hapja e Cinestar Megaplex në Prishtina Mall! Sot në ora 15 kinemaja më e madhe dhe më e bukur në Evropën Juglindore hap dyert

Cinestar
Përjetoni qetësinë malore dhe shijoni vilat luksoze “Two Friends” duke u bërë njëri nga pronarët e tyre

Përjetoni qetësinë malore dhe shijoni vilat luksoze “Two Friends” duke u bërë njëri nga pronarët e tyre

Two Friends
Ma lirë s’ka – me 3 euro nga Albi Mall në qendër të Prishtinës përmes Shoferi Im dhe City Taxi

Ma lirë s’ka – me 3 euro nga Albi Mall në qendër të Prishtinës përmes Shoferi Im dhe City Taxi

City Taxi
Shije e nivelit botëror në Prishtinë me 6 dhe 7 maj – Zgjidhje për çdo Chef

Shije e nivelit botëror në Prishtinë me 6 dhe 7 maj – Zgjidhje për çdo Chef

Frigo Deluxe
Javë e çmendur në VITALAND – 300 dhurata FALAS e shumë aktivitete nga 1 deri me 7 qershor!

Javë e çmendur në VITALAND – 300 dhurata FALAS e shumë aktivitete nga 1 deri me 7 qershor!

Vitaland
“Kawa Group” do të punësojë 100 punëtorë

“Kawa Group” do të punësojë 100 punëtorë

Ekonomi
Kalo në kategori