LAJMI I FUNDIT:

Premiera e Transformers: Rise of the Beasts në CineStar Megaplex mblodhi një numër të madh të njerëzve!

Premiera e Transformers: Rise of the Beasts në CineStar Megaplex mblodhi një numër të madh të njerëzve!

Vetëm pak ditë pas hapjes, kinemaja më e madhe dhe më moderne në Kosovë mblodhi një numër të madh të njerëzve rastin e shfaqjes speciale të filmit të shumëpritur Transformers: Rise of the Beasts!

Të pranishmit shijuan dy orë produksion filmik superior.

Në gjashtë filma plotë adrenalinë të publikuar gjatë 16 viteve të fundit, Transformers i ka prezantuar shikuesit e filmave me disa nga robotët më mahnitës në historinë e zhanrit fantastiko-shkencor/aksion. Nga Autobotët heroikë dhe Decepticons diabolike tek Dinobotët e egër dhe Constructicons shkatërruese, këta gjigantë të dashur kanë mahnitur imagjinatën e fansave të panumërt në mbarë botën, duke rezultuar në një fenomen global me arkëtime totale prej 4.8 miliardë dollarësh. Tani, me Transformers: Rise of the Beasts, saga e jashtëzakonshme e përqon emocionin në një nivel tjetër duke zbuluar Maximals, një grup i ri i kafshëve të Transformers që do të emocionon audiencën dhe do të kënaqë fansat e serialit televiziv të animuar klasik të viteve ’90 “Beast Wars: Transformers.

I vendosur shtatë vjet pas ngjarjeve të përshkruara në Bumblebee të 2018-ës, Transformers: Rise of the Beasts duket se krijon ekuilibrin e përsosur mes veprimit të lë pa frymë dhe emocionit të vërtetë.

Pikërisht në CineStar Megaplex, ky lloj filmi shfaqet veçanërisht falë formateve më të mira si Ultimate by Dolby Atmos, eXtreme ose RealD Ultimate 3D, si dhe nga fundi i Qërshorit do të mund ta shikoni dhe në formatin 4DX dhe Screen X.

Mbrëmë ka pasur edhe një shfaqje speciale për fansat e quajtur CineFan, ku më fatlumët kanë fituar dhurata nën ulëse. CineFan quhajmë fansat e CineStar të cilët shikojnë filmin për herë të parë dhe kinemaja i shpërblen me surpriza e dhurata të veçanta.

Për ata që duan të shohin Transformers: Rise of the Beasts në një sallë më të qetë dhe private, filmi gjithashtu shfaqet edhe në Gold Class, trajtimi luksoz i CineStar ku mund të hani darkë edhe gjatë filmit.

Dhe tashmë këtë fundjavë, CineStar Megaplex vazhdon me programe fantastike – nga e premtja deri të shtunën, 10 dhe 11 qershor, do të mund të shijoni një repertor me mbi 40 filma në ditë, si dhe Family Weekend për familjet dhe fëmijët, ku biletat për familjet janë nga ato më të lirat. Sa i përketë argëtimit, facepainting dhe maskotat ju presin nga ora 15:30! Për të gjithë të vegjlit që shikojnë një film duke filluar nga ora 11 deri në 11:59 gjatë Mini Mornings, popcorni i vogël është falas! Disa filma vizatimorë do të shfaqen në sallën shumëngjyrëshe KIDS numër 12, e cila ka një dizajn të veçantë dhe ku tingulli është përshtatur për më të vegjlit.

Zbuloni më shumë informacion në rrjetet sociale të kinemasë si Instagram dhe Facebook dhe në web faqen cinestarcinemas-ks.eu.

Në trend Ekonomi

Më shumë
Një shëtitje virtuale në VitaLand - vendi ku aventurat nuk kanë kufij

Një shëtitje virtuale në VitaLand - vendi ku aventurat nuk kanë kufij

Vitaland
Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Ekonomi
Prishtina Mall përgatitet për hapjen e Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius

Prishtina Mall përgatitet për hapjen e Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius

Prishtina Mall
Inspirim nga Italia - dyer dhe dritare cilësore nga Kontura Profiles

Inspirim nga Italia - dyer dhe dritare cilësore nga Kontura Profiles

Kontura Profiles
Prodhimi i Brendshëm Bruto i Kosovës arrin në rreth 9 miliardë euro, për kokë banori është mbi 5 mijë euro

Prodhimi i Brendshëm Bruto i Kosovës arrin në rreth 9 miliardë euro, për kokë banori është mbi 5 mijë euro

Ekonomi
Nëse po kërkoni ujë të shëndetshëm - provojeni ujin Alkaline

Nëse po kërkoni ujë të shëndetshëm - provojeni ujin Alkaline

Active+ Alkaline Water
Kalo në kategori