LAJMI I FUNDIT:

Postarët e Maqedonisë të dielën dalin në protestë

Postarët e Maqedonisë të dielën dalin në protestë

Punonjësit SH.A. Posta e Maqedonisë së Veriut të dielën do të dalin në protesta.

Reklama

Protesta do të mbahet në orën 12:00 me fillimin para pllajës së Drejtorisë së SH.A. Posta e RMV-së, ku më pas pjesëmarrësit e protestës do të drejtohen para Qeverisë.

Sindikata përfaqësuese, Lidhja e Sindikatave të Lira të Maqedonisë, informon se vendimi i Sindikatave të SH.A. Posta e Maqedonisë së Veriut doli nga “gjendja jashtëzakonisht alarmante”, për shkak të mosrespektimit afatgjatë të të drejtave të punëtorëve dhe interesave ekonomike dhe sociale të punëtorëve.

Me gjithë pakënaqësitë dhe revoltën e punonjësve nga mosngritja 30-vjeçare e pagës, dita-ditës shprehet shqetësimi i tyre për të ardhmen e kompanisë dhe pakënaqësia për kushtet shumëvjeçare nën standard të punës dhe mjetet dhe pajisjet e pasigurta për punë.

Nga atje thonë se do të kërkojnë takim me Qeverinë për të gjetur zgjidhje të përbashkët./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Ambasadori i Kosovës në SHBA i reagon republikanes Tenny: Po justifikoni paturpshëm një sulm terrorist

Ambasadori i Kosovës në SHBA i reagon republikanes Tenny: Po justifikoni paturpshëm një sulm terrorist

Lajme
Kurti dhe Gërvalla iu prezantojnë Korit Diplomatik qëndrimet zyrtare për sulmin terrorist në veri

Kurti dhe Gërvalla iu prezantojnë Korit Diplomatik qëndrimet zyrtare për sulmin terrorist në veri

Lajme
Eurodeputeti holandez i reagon zëdhënësit të BE-së: Ndaloni zbutjen e destabilizuesve [Serbisë

Eurodeputeti holandez i reagon zëdhënësit të BE-së: Ndaloni zbutjen e destabilizuesve [Serbisë

Lajme
Avokati serb: Dyshja Vuçiq-Vulin janë organizatorët e padiskutueshëm të sulmit terrorist në Kosovë

Avokati serb: Dyshja Vuçiq-Vulin janë organizatorët e padiskutueshëm të sulmit terrorist në Kosovë

Lajme
Nga ura ku u vra polici Afrim Bunjaku e deri tek vendi ku qëndroi Radoiçiqi – pamje nga Banjska tri ditë pas sulmit terrorist

Nga ura ku u vra polici Afrim Bunjaku e deri tek vendi ku qëndroi Radoiçiqi – pamje nga Banjska tri ditë pas sulmit terrorist

Lajme
Lajçak dhe komandanti në ardhje i KFOR-it, flasin për situatën aktuale në Kosovë dhe dialogun

Lajçak dhe komandanti në ardhje i KFOR-it, flasin për situatën aktuale në Kosovë dhe dialogun

Lajme
Kalo në kategori