LAJMI I FUNDIT:

Posta e Kosovës hap konkurs për 30 punëtorë

Posta e Kosovës hap konkurs për 30 punëtorë

Posta e Kosovës njofton se ka hapur konkurs për punësimin e 30 punëtorëve, përkatësisht 18 postierë dhe 12 sportelistë.

Sipas njoftimit, konkursi është hapur për të punuar në Prishtinë, Ferizaj, Gjilan, Prizren, Podujevë, Kastriot, Artanë, Kaçanik.

Afati i fundit për aplikim është deri me 5 shtator në orën 16:00. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Qeveria miraton Projektligjin për tatimet, ministri Murati tregon se kush do të përfitojë nga falja e tatimit për vitin 2023

Qeveria miraton Projektligjin për tatimet, ministri Murati tregon se kush do të përfitojë nga falja e tatimit për vitin 2023

Ekonomi
Punimet për siguri të sistemit, KEDS tregon vendet ku do të ketë ndërprerje të rrymës të shtunën

Punimet për siguri të sistemit, KEDS tregon vendet ku do të ketë ndërprerje të rrymës të shtunën

Ekonomi
Këto janë lagjet që pritet të futen në sistem të ngrohtores, Osmani tregon për shtrirjen e rrjetit të Termokosit në Prishtinë

Këto janë lagjet që pritet të futen në sistem të ngrohtores, Osmani tregon për shtrirjen e rrjetit të Termokosit në Prishtinë

Albert Spahiu
Gjermania miraton Projektligjin që lejon ardhjen e 50 mijë punëtorëve në vit nga Ballkani, këto janë lehtësimet për t'u pajisur me vizë

Gjermania miraton Projektligjin që lejon ardhjen e 50 mijë punëtorëve në vit nga Ballkani, këto janë lehtësimet për t'u pajisur me vizë

Botë
Në librarinë “Dukagjini” promovohet libri “Pse s’ma ka thënë njeri më parë” i autores Julie Smith

Në librarinë “Dukagjini” promovohet libri “Pse s’ma ka thënë njeri më parë” i autores Julie Smith

Ekonomi
Pa tym dhe pa toksicitete, ja pse përdorimi i “vapes” nuk ndalohet në ambientet e mbyllura

Pa tym dhe pa toksicitete, ja pse përdorimi i “vapes” nuk ndalohet në ambientet e mbyllura

Albert Spahiu
Kalo në kategori