Fernandos Santos ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e Portugalisë.

Portugalia do të ndeshet në muajin tetor me kombëtaren e Polonisë dhe atë të Skocisë.

Ndeshja ndaj Polonisë në kuadër të Ligës së Kombeve do të zhvillohet më 11 tetor, ndërsa ajo miqësore ndaj Skocisë tri ditë më vonë.

Ronaldo i fokusuar vetëm te Juve, nuk luan në dy ndeshjet e ardhshme me Portugalinë Ronaldo i fokusuar vetëm te Juve, nuk luan në dy ndeshjet e ardhshme me Portugalinë

Në këtë listë nuk ka ndonjë befasi të madhe, përveç lënies së Ronaldos jashtë listës, por sigurisht që me dëshirën e tij pas sulmuesi mungoi edhe ndaj Italisë.

Skuadra e Portugalisë ndaj Polonisë dhe Skocisë:

Portierët: Beto [Goztepe], Claudio Ramos [Tondela], Rui Patricio [Wolverhampton]

Mbrojtësit: Cedric Soares [Southampton], Joao Cancelo [Juventus], Kevin Rodrigues [Real Sociedad], Luis Neto [Zenit St. Petersburg], Mario Rui [Napoli], Pedro Mendes [Montpellier], Pepe [Besiktas], Ruben Dias [Benfica]

Mesfushorët: Bruno Fernandes [Sporting Lisbon], Danilo Pereira [Porto], Gedson Fernandes [Benfica], Pizzi [Benfica], Renato Sanches [Bayern Munich], Ruben Neves [Wolverhampton], Sergio Oliveira [Porto], William Carvalho [Real Betis]

Sulmuesit: Andre Silva [Sevilla], Bernardo Silva [Man City], Bruma [RB Leipzig], Eder [Lokomotiv Moscow], Goncalo Guedes [Valencia], Helder Costa [Wolverhampton] /Telegrafi/