LAJMI I FUNDIT:

Porschet e vjetra tani mund të marrin teknologjinë më të fundit të info-argëtimit

Porschet e vjetra tani mund të marrin teknologjinë më të fundit të info-argëtimit

Çdo Porsche 911 në katalogun e kompanisë – dhe pothuajse çdo model modern nga Boxster në Cayenne – tani mund të ketë një përmirësim të info-argëtimit të mbështetur nga fabrika, krejt kjo për një çmim.

Reklama

Një listë e plotë e çmimeve nuk është e disponueshme publikisht, por hulumtimi nga Drive ka gjetur se zakonisht përmirësimi kushton midis 2,298 eurove (2,500 dollarë) dhe 2,758 euro (3,000 dollarë).

Modelet e vetme që humbasin shansin për një përditësim të vitit 2023 janë 356 origjinale nga vitet 1950 dhe super-vetura Carrera GT, raporton Drive, transmeton Telegrafi.

Drive

Porsche ofron mundësinë për të zëvendësuar transmetuesit me kasetat dhe CD – si dhe marrësit e vjetër të radios AM-FM – përmes Sistemit të Menaxhimit të Komunikimeve Porsche Classic që sjell gjithashtu një përditësim vizual modern.

Funksionaliteti Apple CarPlay dhe Android Auto, me lidhje telefonike Bluetooth, janë gjithashtu pjesë e paketës.

Drive

Sistemi PCCM sjell gjithashtu radio dixhitale dhe navigacion satelitor, i cili mund të përdoret nga një ekran me prekje brenda një kornize që ofron një pamje të saktë të periudhës.

Zgjerimi i PCCM dhe PCCM Plus do të thotë që të gjitha modelet e Porsche – përveç 356 nga vitet 1950 dhe super-veturës Carrera GT nga mesi i viteve 2000 – janë tani në përputhje me sistemet moderne të info-argëtimit. /Telegrafi/


Në trend Auto

Më shumë
Shikoni shoferët e Milwaukee duke fluturuar mbi një “gungë” gjigante për ndalim të shpejtësisë

Shikoni shoferët e Milwaukee duke fluturuar mbi një “gungë” gjigante për ndalim të shpejtësisë

Auto
Milioneri nga Finlanda merr një gjobë prej 121 mijë eurove

Milioneri nga Finlanda merr një gjobë prej 121 mijë eurove

Auto
Nga Rolls-Royce Phantom i vitit 1954 e deri tek Bugatti Veyron - koleksioni i veturave luksoze të Mbretit Abdullah të Jordanisë

Nga Rolls-Royce Phantom i vitit 1954 e deri tek Bugatti Veyron - koleksioni i veturave luksoze të Mbretit Abdullah të Jordanisë

Auto
Volvo fillon të rimëkëmbet – shitjet e kompanisë në maj u rritën me 31 për qind

Volvo fillon të rimëkëmbet – shitjet e kompanisë në maj u rritën me 31 për qind

Auto
Tre Tesla Roadster të rinj të braktisur në Kinë u blenë nga një prodhues makinash tashmë i falimentuar

Tre Tesla Roadster të rinj të braktisur në Kinë u blenë nga një prodhues makinash tashmë i falimentuar

Auto
Rolls-Royce Cullinan Blue Shadow Edition është frymëzuar nga hapësira

Rolls-Royce Cullinan Blue Shadow Edition është frymëzuar nga hapësira

Auto
Kalo në kategori