LAJMI I FUNDIT:

Ponosh: Vuçiqi ka pranuar garanci vetëm për veten me planin franko-gjerman

Ponosh: Vuçiqi ka pranuar garanci vetëm për veten me planin franko-gjerman

Ish-kandidati për president të Serbisë dhe lideri i lëvizjes serbe qendër, Zdravko Ponosh ka thënë se presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiqi, ka pranuar garanci nga perëndimi për praninimin e planit franko-gjerman, po vetëm për vetën e tij.

Reklama

‘Ka pranuar garanci, por për veten. Përkrahje për qëndrim në pushtet deri kur marrëveshja të zbatohet…’, ka deklaruar Zdravko Ponosh ish kandidat për president nga opozita në Serbi.

Ponosh ka deklaruar këtë i pyetur për pritshmëritë e perëndimit ndaj qëndrimeve të Serbisë dhe bashkëpunimit të saj në negociatat në Bruksel, nëse Vuçiq ka pranuar ndonjë garanci për të nënshkruar marrëveshjen, shkruan Telegrafi.

A është kjo dita më e rëndësishme për Kurtin dhe Vuçiqin, të pranohet plani i BE-së, apo do të ketë sanksione?
Lexo po ashtu A është kjo dita më e rëndësishme për Kurtin dhe Vuçiqin, të pranohet plani i BE-së, apo do të ketë sanksione?

“ Ka pranuar garanci, por për veten. Përkrahje për të qëndruar në pushtet deri sa ajo marrëveshje të zbatohet…në anën tjetër pengesat për shuarjen e zërave demokratik, të drejtave të njeriut po vazhdojnë..’ ka thënë Ponosh shkruan Danas.

Ndryshe sot në Bruksel do të takohen kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq nën ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian./Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Borxhi 1 miliard euro i Beogradit ndaj Pekinit, avokati serb Stojkoviq: Vuçiq dhe Brnabiq po i falin minierat, Partia Komuniste e Kinës do të ketë ndikim në Evropë

Borxhi 1 miliard euro i Beogradit ndaj Pekinit, avokati serb Stojkoviq: Vuçiq dhe Brnabiq po i falin minierat, Partia Komuniste e Kinës do të ketë ndikim në Evropë

Serbia
Momenti kur ndodh shpërthimi afër pikës së evakuimit në Kherson, rusët nuk kursejnë askënd – fillojnë të godasin me artileri

Momenti kur ndodh shpërthimi afër pikës së evakuimit në Kherson, rusët nuk kursejnë askënd – fillojnë të godasin me artileri

Evropa
Zelensky viziton digën Kakhovka, informohet nga afër nga banorët e prekur nga përmbytjet

Zelensky viziton digën Kakhovka, informohet nga afër nga banorët e prekur nga përmbytjet

Evropa
Disa vende të NATO-s mund të përfundojnë duke dërguar trupa në Ukrainë

Disa vende të NATO-s mund të përfundojnë duke dërguar trupa në Ukrainë

Evropa
Rusët publikuan pamjet e rrëzimit të një droni, por doli të jetë fluturakja e tyre

Rusët publikuan pamjet e rrëzimit të një droni, por doli të jetë fluturakja e tyre

Evropa
Ish-futbollisti francez: Sulmuesi më doli përballë, i thashë policisë - vriteni

Ish-futbollisti francez: Sulmuesi më doli përballë, i thashë policisë - vriteni

Evropa
Kalo në kategori