LAJMI I FUNDIT:

Polonia bëhet ekipi i parë që eliminohet në fazën e gupeve në Euro 2024

Polonia bëhet ekipi i parë që eliminohet në fazën e gupeve në Euro 2024

Polonia është shteti i parë që është eliminuar zyrtarisht nga Euro 2024 që po mbahet në Gjermani.

Polakët u mposhtën sot nga Austria 3-1 në ndeshjen e sotme, ndërsa as ndeshje tjetër e mbyllur në barazim mes Francës dhe Holandës, nuk iu shkoi për shtati.

Pas rezultateve të ndeshjeve të sotme, Polonia nuk ka gjasa për kalim tutje.


Holanda e Franca kanë nga 4 pikë në pozitën e parë dhe të dytë, ndërsa Austria është e treta me 3 pikë. Polonia është e fundit pa pikë.

Ndeshjen e fundit, Polonia e luan ndaj Francës, ku edhe në rast fitoreje, skuadra e udhëhequr nga Robert Lewandowski nuk ka shanse matematikore të kalojë tutje.

Në fazën e grupeve të “Euro 2024” vlerësohen fillimisht ndeshjet direkt, pastaj goldallimi. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Ndërkombëtare

"Mu zhduk gjithë pasioni që kisha për lojën, isha afër tërheqjes nga futbolli" - dështoi te Arsenali, flet për periudhën e vështirë që kaloi

Premier League
FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

Ndërkombëtare
Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Bundesliga
Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

La Liga
Kalo në kategori