LAJMI I FUNDIT:

Policia shqiptare presin 20 kamerat e paligjshme në Fier e Lushnje

Policia shqiptare presin 20 kamerat e paligjshme në Fier e Lushnje

20 kamera sigurie u çmontuan nga Policia në Fier dhe Lushnjë, në kuadër të operacionit “Fijet” të nisur dy javë më parë.  Sipas uniformave blu, 5 kamera sigurie ishin vendosur në kundërshtim me ligjin në lagjet “8 Shkurti” dhe “Liri” në qytetin e Fierit.

Ndërsa 15 kamerat e tjera të çmontuara, ishin vendosur në mënyrë të paligjshme në lagjet  “18 Tetori” dhe “Loni Dhamo” në Lushnjë. Policia thotë se kamerat dyshohet të jenë vendosur për qëllime kriminale dhe për të monitoruar, ashtu si në qytete të tjera lëvizjet e autoriteteve.


Nën hetim u vunë pesë shtetas mes të cilëve, Sajmir Taullau dhe Klevjol Ahmetaj, të njohur për Policinë e Lushnjës për përfshirje në aktivitet kriminal në fushën e narkotikëve.

Banesa e familjes Taullau ku ishin vendosur kamerat, në  vitin 2019 iu vendos një sasi tritoli.

Nga verifikimet, kamerat ishin vendosur pa marr më parë lejen e posaçme nga policia vendore dhe dyshohet se përdoreshin nga këta persona për monitorimin e territorit./Tv Klan

Në trend Lajme

Më shumë
Ish-studenti i Edukimit për profesorin Xhevat Krasniqi: I tha studentes

Ish-studenti i Edukimit për profesorin Xhevat Krasniqi: I tha studentes "s’paske mësuar por të pimë kafe, e zgjidhim ndryshe"

Arsim
Kurti mblodhi Këshillin e Sigurisë, ekspertët: Të fillohet me përgatitje të rezervistëve të ushtrisë, policisë dhe strukturave tjera

Kurti mblodhi Këshillin e Sigurisë, ekspertët: Të fillohet me përgatitje të rezervistëve të ushtrisë, policisë dhe strukturave tjera

Siguri
Sopjani: Pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit, Serbia e ka kuptuar që ata dronë që i posedojnë nuk janë të avancuar

Sopjani: Pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit, Serbia e ka kuptuar që ata dronë që i posedojnë nuk janë të avancuar

Siguri
Qëndrimi i Moldavisë në raport me Kosovën në KiE, deklarohet zv.kryeministri moldav

Qëndrimi i Moldavisë në raport me Kosovën në KiE, deklarohet zv.kryeministri moldav

Lajme
Regjistrimi i popullsisë: 200 mijë banorë rezidentë të regjistruar, po marrin pjesë edhe serbët

Regjistrimi i popullsisë: 200 mijë banorë rezidentë të regjistruar, po marrin pjesë edhe serbët

Lajme
Xharra kritikon Sveçlën: 719 policë që kanë vepra penale vazhdojnë me qenë pjesë e Policisë së Kosovës

Xharra kritikon Sveçlën: 719 policë që kanë vepra penale vazhdojnë me qenë pjesë e Policisë së Kosovës

Lajme
Kalo në kategori