LAJMI I FUNDIT:

Policia sekuestron armë dhe fishekë në tri komuna – arrestohen tre persona

Policia sekuestron armë dhe fishekë në tri komuna – arrestohen tre persona
Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve ka arrestuar tre persona për armëmbajtje pa leje në Prishtinë, Gjilan dhe Pejë.

Në Prishtinë policia gjatë kontrollit në automjetin e të dyshuarit mashkull kosovar, ka gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me katër copë fishekë.


I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Në Gjilan policia ka arrestuar të dyshuarin mashkull kosovar, pasi që gjatë kontrollit në çantën e tij është gjetur dhe sekuestruar një armë e vjetër e kalibrit 6 mm dhe 20 cop fishekë.

I dyshuari pas intervistimi me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Ndërkaq në Pejë, është arrestuar i dyshuari pasi që gjatë kontrollit, te i njëjti ,është gjetur dhe sekuestruar arma-pistolete Bereta me një karikator të zbrazët.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar ne mbajtje. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Hovenier: Njohja reciproke është qëndrim i administratës Biden, por s’mendojmë se do të ndodhë tani

Hovenier: Njohja reciproke është qëndrim i administratës Biden, por s’mendojmë se do të ndodhë tani

Lajme
Rezoluta për Srebrenicën, Kamberi: Grusht i fortë për politikën e Vuçiqit

Rezoluta për Srebrenicën, Kamberi: Grusht i fortë për politikën e Vuçiqit

Lajme
Krasniqi i përgjigjet Haradinajt: Nuk jemi fëmijë me na mashtru Albini

Krasniqi i përgjigjet Haradinajt: Nuk jemi fëmijë me na mashtru Albini

Politikë
Festuan apo protestuan? Serbët defilojnë me vetura e flamuj në Mitrovicën e Veriut, pas miratimit të rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

Festuan apo protestuan? Serbët defilojnë me vetura e flamuj në Mitrovicën e Veriut, pas miratimit të rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

Lajme
Dezinformimi dhe propaganda, SHBA-ja dhe BE-ja në koordinim për Integritetin e Informacionit në Ballkanin Perëndimor

Dezinformimi dhe propaganda, SHBA-ja dhe BE-ja në koordinim për Integritetin e Informacionit në Ballkanin Perëndimor

Lajme

"Abelardi po më pyet mos po doni me këtë harç me shpërnda Kuvendin" - Konjufca shkakton të qeshura në seancë plenare

Lajme
Kalo në kategori