LAJMI I FUNDIT:

Policia ndalon postën e shpejtë në Han të Elezit, i gjen mallra të kontrabanduara

Policia ndalon postën e shpejtë në Han të Elezit, i gjen mallra të kontrabanduara

Policia e Kosovës ka njoftuar se mëngjesin e së shtunës ka parandaluar një rast të kontrabandës me mallra.

Sipas njoftimit, rreth orës 08:20 njësia policore patrulluese në fshatin Seqishtë të Hanit të Elezit, ka ndaluar një automjet me targa vendore – postë e shpejtë, ku janë hasur mallra që dyshohet të jenë kontrabanduara.

“Gjatë kontrollit janë gjetur: tekstil, këpucë, pajisje elektronike etj. Me urdhër të prokurorit kujdestar, iniciohet rasti ‘kontrabandim me mallra’, malli konfiskohet dhe i dorëzohet pikës doganore, ndërsa personi i dyshuar lirohet ne procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë.


Rasti bëhet e ditur se është trajtuar nga njësitë përkatëse policore të Drejtorisë Rajonale Kufitare Lindje dhe Dogana e Kosovës. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Lajme
Predikimet seksiste të imamëve nuk kundërshtohen në shoqërinë ende patriarkale të Kosovës

Predikimet seksiste të imamëve nuk kundërshtohen në shoqërinë ende patriarkale të Kosovës

Sociale
Bulliqi skeptik që rruga Prishtinë – Podujevë të kryhet në vjeshtë

Bulliqi skeptik që rruga Prishtinë – Podujevë të kryhet në vjeshtë

Lajme
Kryebashkiaku i Vlorës: Plazhet janë plot, po lansohen reklama negative

Kryebashkiaku i Vlorës: Plazhet janë plot, po lansohen reklama negative

Lajme
Me aparatura të avancuara, hapet Spitali i Përgjithshëm “Rezonanca 2”

Me aparatura të avancuara, hapet Spitali i Përgjithshëm “Rezonanca 2”

Elfije Boletini

"Stenta 3”, dëshmitarja thotë se ka dyshime që bashkëshorti i saj ka ndërruar jetë për shkak se nuk iu vendosën stentat

Drejtësi
Kalo në kategori