Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka konfiskuar marihuanë në dy raste në Prizren.

Në rastin e parë që ka ndodhur në rrugën “Enver Hadri”, është arrestuar një person i dyshuar te i cili gjatë kontrollit njësiti policor ka gjete dhe sekuestruar 1.27 gram substanca të dyshuara narkotike të llojit Marihuanë. I dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

E në rastin tjetër më rrugën “Pal Paluca” është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që gjatë kontrollit te i njëjti është gjetur dhe konfiskuar një foli alumini me substancë të dyshuar narkotike e llojit Marihuanë me peshë rreth 1.44 gram.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt. /Telegrafi/