LAJMI I FUNDIT:

Policia gjermane ndalon “imunizimin” ilegal në një aeroport, vaksinat e dhëna nuk ishin miratuar nga autoritetet për përdorim kundër COVID-19

Policia gjermane ndalon “imunizimin” ilegal në një aeroport, vaksinat e dhëna nuk ishin miratuar nga autoritetet për përdorim kundër COVID-19

Policia gjermane ka ndalur të premten fushatën e kundërligjshme për vaksinim në aeroportin e Lübeck, ku edhe tërhoqi vëmendjen e shumë njerëzve.

Policia njoftoi se vaksina që u proklamua nuk ka marrë miratimin për përdorim nga organet shëndetësore, dhe se përdorimi i saj konsiderohet si vepër penale sipas ligjeve në Gjermani, transmeton Telegrafi.

Mbi 50 persona janë vaksinuar me këtë preparat para e policia të ndërpriste fushatën. Pronari i aeroportit është Winfried Stöcker, ndërmarrës dhe mjek që zhvilloi vaksinën e tij kundër coronavirusit.

Kujtojmë që në prill të vitit të kaluar, zyra e tij konfirmoi se po zhvillon vaksinën të cilën pret ta testoj në trupin e tij. E me të ardhur policia në aeroport, afro 80 persona gjendeshin në objekt dhe 150 tjerë në sallën e pritjes së pasagjerëve.

Aty policia sekuestroi mostrat dhe injeksionet e përdorura si dhe përshkrimin e vaksinës së dhënë. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Për herë të parë u pa dje në fushëbetejë Abramsi në Ukrainë, por çfarë është tanku amerikan?

Për herë të parë u pa dje në fushëbetejë Abramsi në Ukrainë, por çfarë është tanku amerikan?

Evropa
Brnabiq: Me gjasë do të ketë zgjedhje të reja në Beograd

Brnabiq: Me gjasë do të ketë zgjedhje të reja në Beograd

Serbia
Pamjet nga ajri shfaqin mbi 2 mijë kamionë me ndihma, që po presin në pjesën egjiptiane të pikëkalimit kufitar në Rafah

Pamjet nga ajri shfaqin mbi 2 mijë kamionë me ndihma, që po presin në pjesën egjiptiane të pikëkalimit kufitar në Rafah

Azia
Objektet misterioze të gjetura brenda një grope në Spanjë dyshohet se nuk janë nga Toka

Objektet misterioze të gjetura brenda një grope në Spanjë dyshohet se nuk janë nga Toka

Botë

"Si Nokia dhe iPhone": Piloti ukrainas krahason fluturimin me F-16 dhe një aeroplan të vjetër sovjetik

Botë
Imazhet satelitore e tregojnë, pasojat e luftës dyvjeçare të Rusisë në Ukrainë

Imazhet satelitore e tregojnë, pasojat e luftës dyvjeçare të Rusisë në Ukrainë

Evropa
Kalo në kategori