LAJMI I FUNDIT:

Policia e Kosta Rikës konfiskon sasinë më të madhe të kokainës, bëhet fjalë për 5 mijë kilogramë

Policia e Kosta Rikës konfiskon sasinë më të madhe të kokainës, bëhet fjalë për 5 mijë kilogramë

Zyrtarë të Kosta Rikës kanë njoftuar se kanë sekuestruar më shumë se pesë ton kokainë, që po cilësohet si sasia më e madhe e lëndës narkotike të sekuestruar ndonjëherë në këtë vend të Amerikës Qendrore.

Reklama

Ministria për Siguri Publike e Kosta Rikës, ka bërë të ditur se bëhet fjalë për 5.048 kilogramë kokainë janë gjetur mbrëmë në një kontejner në portin Moin, transmeton Telegrafi.

Kontejneri i mbushur me bimë dekoruese, është dashur të lundroj në qytetin holandez të Roterdamit.

E përveç kokainës së kapur, është arrestuar edhe një 46-vjeçar shtetas i Kosta Rikës që kishte sjellë kontejnerin në port. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
A po i përdor Kremlini politikanët çeçenë për të goditur dominimin në rritje të shefit të mercenarëve të Wagner?

A po i përdor Kremlini politikanët çeçenë për të goditur dominimin në rritje të shefit të mercenarëve të Wagner?

Botë
Sot do të mund të ndiqni një

Sot do të mund të ndiqni një "transmetim të drejtpërdrejtë" të parë ndonjëherë nga Marsi

Botë
Ukraina rrëzoi më shumë se 30 raketa dhe drone brenda natës – vijnë pamjet e fundit nga vija e frontit pranë Bakhmut

Ukraina rrëzoi më shumë se 30 raketa dhe drone brenda natës – vijnë pamjet e fundit nga vija e frontit pranë Bakhmut

Botë
AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

Botë
Kievi nën sulme, alarme për sulme ajrore gjithandej - këto janë zhvillimet e fundit rreth luftës në Ukrainë

Kievi nën sulme, alarme për sulme ajrore gjithandej - këto janë zhvillimet e fundit rreth luftës në Ukrainë

Botë
Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
Kalo në kategori