LAJMI I FUNDIT:

​Policia amerikane: Jo qasje për publikun në Capitol Hill gjatë betimit të Biden

​Policia amerikane: Jo qasje për publikun në Capitol Hill gjatë betimit të Biden

Nuk do të ketë qasje publike në Capitol Hill gjatë ceremonisë së betimit të Joe Biden si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, më 20 janar, deklaroi shefja e policisë, Yogananda Pittman.

Reklama

Pittman mori drejtimin nga Steven Sund pasi ai dha dorëheqjen mes kritikave për trajtimin e ushtrisë ndaj protestuesve që mësynë Capitol Hill javën e kaluar.

Ajo tha se zbatimi i ligjit në nivelin federal, shtetëror dhe lokal ishte i detyrueshëm.

”Kemi plane gjithëpërfshirëse dhe të koordinuara për të garantuar sigurinë. Disa oficerë policie janë pezulluar ndërsa hetimet mbi trazirat e 6 janarit vazhdojnë”, tha ajo.

Në trend Botë

Më shumë
Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Botë
NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

Botë
Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Amerika
Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Botë
Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Evropa
Moska publikon intervistën me admiralin

Moska publikon intervistën me admiralin "e vdekur"

Botë
Kalo në kategori