LAJMI I FUNDIT:

Po qëndronin në shkallët lëvizëse të stacionit të trenit në Seul, ato fillojnë të lëvizin në kahjen e kundërt – pasagjerët rrokullisen njëri mbi tjetrin

Po qëndronin në shkallët lëvizëse të stacionit të trenit në Seul, ato fillojnë të lëvizin në kahjen e kundërt – pasagjerët rrokullisen njëri mbi tjetrin

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Korenë e Jugut, ku dhjetëra persona pësuan lëndime të lehta trupore.

Reklama

Gjithçka filloi derisa po qëndronin në shkallët lëvizëse të stacionit të trenit, kur për një çast filluan të lëvizin në kahjen e kundërt dhe turma që ishte në to të rrokulliset, transmeton Telegrafi.

Shumica prej tyre pësuan lëndime të rënda, duke rënë mbi njëri-tjetrin, por tre prej tyre raportohet se janë dërguar me urgjencë në spital për trajtim më të komplikuar.

Ishte stacioni i trenave Sunae në Budang-gu në jug të Seulit, ku shkallët lëvizëse filluan të lëvizin në kahjen e kundërt dhe pasagjerët të bien mbi njëri-tjetrin.

Për t’i ndihmuar u telefonua edhe departamenti i zjarrfikësve, kurse kamerat e sigurisë kanë kapur momentin e tmerrshëm. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Botë
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Botë
Një burrë vdes, një tjetër lëndohet - pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Një burrë vdes, një tjetër lëndohet - pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Evropa
Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Evropa
Sonda e NASA-s kthehet në tokë me mostra nga asteroidi pas misionit shtatë-vjeçar

Sonda e NASA-s kthehet në tokë me mostra nga asteroidi pas misionit shtatë-vjeçar

Botë
Kalo në kategori