LAJMI I FUNDIT:

Plazhi mbushet me topa gjigant bore të formuara në mënyrë misterioze (Video)

Plazhi mbushet me topa gjigant bore të formuara në mënyrë misterioze (Video)
Giant snowballs in Nyda - 3 - The Siberian Times.jpg

Në plazhin e gjirit Ob që ndodhet në Siberi, janë gjetur topa misterioz të borës.

Reklama

Nuk dihet si janë bërë këto formacione, që kanë madhësi të konsiderueshme, transmeton Telegrafi.

Banorët e këtij vendi të ftohtë, kanë thënë se nuk kanë parë kurrë diçka të tillë, madje as të vjetrit nuk kanë dëgjuar për këtë fenomen.

“E kanë madhësinë sa koka e dordolecit dhe nuk duket t’i ketë mbaruar dora e njeriut”, ka thënë Ekaterina Chernyk, banore e asaj ane.

Mirëpo, Sergey Lesekvov nga Instituti për Hulumtime të Arktikut dhe Antarktikut, ka thënë se ky fenomen i rrallë krijohet kur era e frynë borën e lehtë dhe krijon toptha. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Gjermanët llogaritën se sa kushton rritja e një fëmijë deri në moshën 18 vjeçare

Gjermanët llogaritën se sa kushton rritja e një fëmijë deri në moshën 18 vjeçare

Interesante
Iluzion optik, në mesin e qindra “zeal” a mund ta gjeni fjalën “seal”?

Iluzion optik, në mesin e qindra “zeal” a mund ta gjeni fjalën “seal”?

Interesante
Dasmë masive në Indi, martohen 2,143 çifte duke thyer rekordin Guinness

Dasmë masive në Indi, martohen 2,143 çifte duke thyer rekordin Guinness

Fun
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Këta persona mendojnë se kanë modelet më të bukura të flokëve

Këta persona mendojnë se kanë modelet më të bukura të flokëve

Fun
Kalo në kategori