Një person aksidentalisht ka plagosur me armë zjarri vetën dhe një person tjetër në fshatin Varosh të Ferizaj.

Policia thotë se në Emergjencën e qytetit janë sjell të plagosur me armë zjarrit dy meshkuj.

Njësit përkatëse kanë dal në vendin e ngjarjes, ku në njërën veturë kanë gjet dhe konfiskuar një revole e llojit Ekol me një fishek të kalibrit 7.65 mm.

Në vende ngjarje kanë dal njësit përkatëse ku sipas të dyshuarit aksidentalisht ka plagosur veten dhe viktimën. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt./Telegrafi/