Ariana Grande postoi një video buzë pishinës në Instagram javën e kaluar, e veshur me një zgjedhje interesante të këmishës: një bluzë gjysmë të tejdukshme, me mëngë të gjata që kombinonte një jakë me një sytjena të brendshme.

Por këngëtarja nuk është adhuruesja e vetme e veshjes në grupin e të famshmeve.

Në korrik të vitit 2020, Bella Hadid u bë një nga emrat e parë të guximshëm që vuri vulën e saj në këmishën e shkurtër, duke dalë në një version me ngjyrë krem, të shoqëruar me pantallona të gjelbra të stilit të ushtrisë, ndërsa ishte në New York.


Dhe në shtator, ylli spanjoll i popit Rosalía bashkoi të njëjtën veshje në ngjyrë të zezë me tuta dhe taka të bardha.

Me çmim 325 dollarë , “underwire polo” – e cila gjithashtu është pëlqyer nga shumë yje të rrjeteve sociale gjatë muajve të fundit – është ideja e projektuesit të Mirror, Palais Marcelo Gaia, i cili e quan atë “një nga ato pjesë që ose e doni shumë ose e urreni pa fund”.

Pavarësisht kritikëve, këmisha vazhdon të jetë një hit me vajzat dhe personazhet e famshëm në Instagram, dhe aktualisht është shitur në çdo ngjyrë. /Telegrafi/