LAJMI I FUNDIT:

Pjesa e makinës larëse që duhet të pastroni çdo muaj

Pjesa e makinës larëse që duhet të pastroni çdo muaj

Një ekspert ka zbuluar se ekziston një pjesë e lavatriçeve tona që duhet ta pastrojmë të paktën një herë në muaj – përndryshe rrobat tona do të fillojnë të vuajnë.

Carolina McCauley, e cila është bërë e famshme në mediat sociale për këshillat dhe truqet e saj të dobishme në shtëpi, këshillën e saj të fundit në llogarinë e saj në TikTok.

Në videon, e cila tashmë ka tërhequr vëmendjen, mamaja australiane e dy fëmijëve tha se shumë njerëz po lënë pas dore filtrin e lavatriçes, i cili do të ketë pasoja të mëdha në të ardhmen.


Ajo pyeti: “Kur ishte hera e fundit që pastrove filtrin e makinës larëse. Filtrat e lavatriçes bllokojnë gjithçka, nga garza te qimet e lëshuara. Nëse nuk pastrohen siç duhet, sporet e mykut mund të futen në rrobat tuaja. Pra, sigurohuni që të hiqni dhe pastroni filtrin tuaj një herë në muaj”.

Ka një temperaturë perfekte në të cilën duhet të pastroni çarçafët tuaj për të hequr qafe të gjitha mikrobet
Lexo po ashtu Ka një temperaturë perfekte në të cilën duhet të pastroni çarçafët tuaj për të hequr qafe të gjitha mikrobet

Duke vërtetuar se ajo që po thoshte ishte e vërtetë, Carolina filmoi veten duke hequr filtrin e saj të ndotur të makinës larëse, përpara se të tregonte udhëzuesin hap pas hapi për ta pastruar sërish me gaz.

@carolina.mccauley

🤯 Have you been cleaning your washing machine filter? #cleaninghacks #homehacks #cleaning #homehackswithcarolina

♬ Music For a Sushi Restaurant – Harry Styles

Fillimisht, ajo pastroi pjesën e makinës nga e cila sapo kishte hequr filtrin me një llak pastrimi dhe një leckë të thatë. Më pas, ajo e përqendroi vëmendjen e saj në vetë filtrin, duke derdhur lëngun larës direkt mbi të.

Si ta bëni dhomën tuaj të ndenjes të duket më e pastër brenda pesë minutash?
Lexo po ashtu Si ta bëni dhomën tuaj të ndenjes të duket më e pastër brenda pesë minutash?

Më pas, ajo mori një furçë dhëmbësh dhe e fshiu tërësisht në mënyrë që të sigurohej që të arrinte në pikat e vështira. Pasi ua tregoi procesin e shpejtë dhe të lehtë 2.6 milionë ndjekësve të saj, Carolina e hodhi përsëri filtrin e ri në makinë. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të horoskopit janë të prirë ndaj depresionit

Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të horoskopit janë të prirë ndaj depresionit

Astrologji
Pesë poza seksi për të cilat nuk do t’ju nevojitet kurrfarë sporti tjetër

Pesë poza seksi për të cilat nuk do t’ju nevojitet kurrfarë sporti tjetër

Intimitet dhe Pasion
Qyteti më i afërt me qiellin quhet

Qyteti më i afërt me qiellin quhet "ferri në Tokë": Jetëgjatësia është 35 vjet dhe askush nuk dëshiron të shpërngulet

Udhëpërshkrime
Janë të pakta ato që do ta pranojnë: Këto janë tri pozicionet që femrat nuk i pëlqejnë

Janë të pakta ato që do ta pranojnë: Këto janë tri pozicionet që femrat nuk i pëlqejnë

Intimitet dhe Pasion
Pse duhet ta vendosni gjithmonë një monedhë në derën e dhomës tuaj të hotelit? Videoja ka grumbulluar miliona klikime

Pse duhet ta vendosni gjithmonë një monedhë në derën e dhomës tuaj të hotelit? Videoja ka grumbulluar miliona klikime

A e dini se...
Çdo individ i përket një peme; ja karakteristikat

Çdo individ i përket një peme; ja karakteristikat

Kalo në kategori