LAJMI I FUNDIT:

Pezullohen nga puna dy policët që nuk reaguan kur Endrit Shala grushtoi gazetarin

Pezullohen nga puna dy policët që nuk reaguan kur Endrit Shala grushtoi gazetarin

Inspektorati policor ka pezulluar dy policë të cilët ishin në QKUK, kur Ministri i Tregtisë në Detyrë, Endrit Shala, sulmoi fizikisht një gazetar i cili po raportonte nga vendi i ngjarjes.

Prokuroria ka nisur hetimet ndaj politikanit, për veprën penale ‘sulm’.

Sot më 19.12.2019 me autorizim të prokurorit, nga hetuesit e Drejtorisë për Hetime e krimeve të Rënda të PK-së, është intervistuar një i dyshuar në lidhje me rastin ‘sulm’, të ndodhur më 17.12.2019.

Policia interviston Endrit Shalën për rrahjen e gazetarit
Lexo po ashtu Policia interviston Endrit Shalën për rrahjen e gazetarit

Ndërkohë, Inspektorati policor ka marrë vendim që dy policët që kishin qenë në vendin e ngjarjes dhe nuk ndërmorën ndonjë masë, të pezullohet nga puna.

Shala ka thënë për Klan Kosovën se ka qenë një keqkuptim dhe se i ka kërkuar falje gazetarit të Indeksonline, ani pse këta të fundit nuk e kanë konfirmuar këtë.

Lidhur me këtë sot foli edhe Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, i cili tha se prokuroria duhet të merret me këtë rast.

“Çdo lloj dhune mbi media, mbi gazetar, pa marr parasysh nga kush ndodh, por besoj se prokuroria do të merret me këtë rast”, ka thënë ai.


Në trend Lajme

Më shumë
“Mesazhi ishte i qartë, lufta është afër”, ekspertët komentojnë samitin 'Ukraina – Evropa Juglindore': Nuk u mbajt rastësisht në Tiranë

“Mesazhi ishte i qartë, lufta është afër”, ekspertët komentojnë samitin 'Ukraina – Evropa Juglindore': Nuk u mbajt rastësisht në Tiranë

Siguri
Kush e ruajti Zelenskyn në Tiranë? Nga snajperët te agjentët e RENEA-s

Kush e ruajti Zelenskyn në Tiranë? Nga snajperët te agjentët e RENEA-s

Lajme
“Është goditur se është ulë pa i thënë ulu”, ish-hetuesi i Policisë komenton videon ku Radoiçiqi grushton një person

“Është goditur se është ulë pa i thënë ulu”, ish-hetuesi i Policisë komenton videon ku Radoiçiqi grushton një person

Siguri
Rasti “Veteranët”, dëshmitari thotë se bukëpjekësit pranë shtabeve të UÇK-së janë konsideruar si veteranë luftëtarë

Rasti “Veteranët”, dëshmitari thotë se bukëpjekësit pranë shtabeve të UÇK-së janë konsideruar si veteranë luftëtarë

Drejtësi
Çka deklaroi para gjykatës gruaja që e goditi për vdekje 26-vjeçarin në Prishtinë

Çka deklaroi para gjykatës gruaja që e goditi për vdekje 26-vjeçarin në Prishtinë

Drejtësi
Projektligji për shëndetin riprodhues, Reshitaj: Mund të ketë martesa mes vëllait e motrës

Projektligji për shëndetin riprodhues, Reshitaj: Mund të ketë martesa mes vëllait e motrës

Sociale
Kalo në kategori