LAJMI I FUNDIT:

Pesë veprime të thjeshta që do t’ju ndihmojnë të jeni më kreativë

Pesë veprime të thjeshta që do t’ju ndihmojnë të jeni më kreativë
Reklama

Për disa njerëz kreativiteti është shumë i rëndësishëm, pasi lidhet drejtëpërdrejt me punën e tyre

Edhe nëse bëni pjesë në këtë grup, ndonjëherë mund të ndjeni se ju ka humbur kreativiteti. Kjo është diçka që mund t’u ndodhë të gjithëve, por çfarë mund të bëni për ta zgjidhur?


Disa veprime të thjeshta mund t’ju ndihmojnë shumë.

Dëgjoni muzikë

Muzika stimulon disa pjesë të trurit që lidhen me kreativitetin. Nëse ndiheni sikur “keni ngecur”, provoni të dëgjoni diçka që në gjendje normale nuk do ta dëgjonit kurrë. Kjo mund t’ju frymëzojë.

Shkruani me stilolaps

Ndonjëherë, gjithçka që duhet të bëni është të mbyllni laptop-in dhe të merrni një laps dhe letër. Hidhini mendimet aty, do të shihni që do ta keni më të thjeshtë se në kompjuter.

Dilni jashtë

Ajri i pastër stimulon imagjinatën dhe si rrjedhojë rrit kreativitetin. Një shëtitje në natyrë do t’ju ndihmonte shumë.

Bëni diçka me duart tuaja

Nëse ndjeni që ju mungon kreativiteti, provoni të lëvizni duart duke u marrë me ndonjë punë, gatim, pikturë, qëndisje apo me diçka që ju jep kënaqësi.

Ëndërroni me sy hapur

Mund të jeni shumë të zënë dhe të mos keni kohë për ëndrra me sy hapur, por ndonjëherë kjo gjë është shumë e mirë për kreativitetin tuaj. Kështu që, jepini mendjes suaj pak kohë për të imagjinuar. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Vendet më të vizituara në vitin 2023: Shtetet evropiane janë në tri vendet e para

Vendet më të vizituara në vitin 2023: Shtetet evropiane janë në tri vendet e para

Çfarë të vizitosh
Mos e hidhni hirin: Mund të përdoret për të neutralizuar aromat e pakëndshme ose për të hequr njollat nga mobiliet

Mos e hidhni hirin: Mund të përdoret për të neutralizuar aromat e pakëndshme ose për të hequr njollat nga mobiliet

Bëje vet
Këtë lëng e mban në shtëpi çdo femër, i heq për mrekulli njollat nga atletet

Këtë lëng e mban në shtëpi çdo femër, i heq për mrekulli njollat nga atletet

Bëje vet
Nëse flini me çorape apo zbathur, kjo për ju e tregon një gjë të rëndësishme!

Nëse flini me çorape apo zbathur, kjo për ju e tregon një gjë të rëndësishme!

Këshilla Lifestyle
Bima e shtëpisë që mirëmbahet më lehtë: Ujitet një herë në dhjetë ditë dhe mund të zgjasë me dekada

Bima e shtëpisë që mirëmbahet më lehtë: Ujitet një herë në dhjetë ditë dhe mund të zgjasë me dekada

Lule
Hëna e plotë te Binjakët: Zbulo se ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Hëna e plotë te Binjakët: Zbulo se ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Astrologji
Kalo në kategori