LAJMI I FUNDIT:

Përse femrat do të duhej të bënin hapin e parë? Një hulumtim i ri ka arritur deri te rezultatet interesante

Përse femrat do të duhej të bënin hapin e parë? Një hulumtim i ri ka arritur deri te rezultatet interesante
Foto: Deposit

Mënyra e njohjes ka ndryshuar mjaft shumë ndër vite.

Hulumtimet e fundit mbi marrëdhëniet mashkull-femër kanë treguar që mashkulli do t’i dërgojë i pari porosinë dhe do të bëjë hapin e parë.

Psikologia Stacy Kaiser, ka thënë se shumë gra ende udhëhiqen nga tradita dhe besojnë se është mashkulli ai që duhet të bëjë hapin e parë. Sot shumica e çifteve njihen nëpërmjet internetit, pra në atë drejtim është bërë edhe ky hulumtim.

Femrat do të vënë atë “like” të popullarizuar, si shenjë e mundshme që dikush u pëlqen, mirëpo nuk do të dërgojnë porosi.

Mirëpo, studimi ka treguar që gjasat kanë shkuar në favor të femrës, e cila e para i dërgon porosinë mashkullit, sepse 30 për qind e atyre porosive janë shndërruar në biseda. Stacy këshillon femrat që të jenë të relaksuara kur fillojnë bisedën për të krijuar lidhje dhe të mos i krijojnë një “dramë” vetes së tyre. /Telegrafi/


Në trend Femra

Më shumë
Këshillat e artistit të grimit të Kim Kardashian-it bëhen virale: Ja si t'i bëni buzët tuaja të dallohen me grim

Këshillat e artistit të grimit të Kim Kardashian-it bëhen virale: Ja si t'i bëni buzët tuaja të dallohen me grim

Grim
Kruarje, lëkurë e skuqur, e thatë... ‘Fajin’ mund ta kenë këto pije dhe ushqime

Kruarje, lëkurë e skuqur, e thatë... ‘Fajin’ mund ta kenë këto pije dhe ushqime

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Flokët brenda veshjeve, tendenca e re: Dukuni si një ikonë e vërtetë mode

Flokët brenda veshjeve, tendenca e re: Dukuni si një ikonë e vërtetë mode

Flokë dhe stil
Kjo ngjyrë është aq e guximshme, sa nuk mund ta injorosh

Kjo ngjyrë është aq e guximshme, sa nuk mund ta injorosh

Moda
Nëse ke qejf një model thonjsh elegant, frymëzohu nga Margot Robbie

Nëse ke qejf një model thonjsh elegant, frymëzohu nga Margot Robbie

Manikyr dhe pedikyr
Modeli më i kërkuar i xhinseve për sezonin, firmosur nga Chanel

Modeli më i kërkuar i xhinseve për sezonin, firmosur nga Chanel

Moda
Kalo në kategori