Ka eskaluar situata në protestat për rastin “Monstra” në Shkup.

Protestuesit e kanë humbur durimin, pasi policia nuk i lejon t’i afrohen objektit të Qeverisë së Maqedonisë.

Siç raportohet, edhe një policë ka marrë lëndime të lehta trupore, ndërsa të njëjtit i është dhënë ndihmë mjekësore.

Pasi organizatorët i shpallën të përfunduara protestat, pati protestues që nuk u larguan.

Të njëjtit u sulmuan nga njësiti policor, ndërsa ka edhe arrestime. Policia ka përdorur edhe shok bomba për të shpërndarë protestuesit.

Më herët u raportua se një polic është lënduar dhe të njëjtit i është dhënë ndihmë mjekësore.

Pritet që më vonë Ministria e Punëve të Brendshme të del me njoftim zyrtar për protestat e sotme, të cilat në fund edhe eskaluan./Telegrafi/