LAJMI I FUNDIT:

Përplasen dy autobusë në Senegal, humbin jetën 40 persona dhe 85 tjerë lëndohen

Përplasen dy autobusë në Senegal, humbin jetën 40 persona dhe 85 tjerë lëndohen

Të paktën 40 persona kanë humbur jetën dhe 85 tjerë janë lënduar rëndë, kur dy autobusë u përplasën sot në Senegal.

Reklama

“Jam thellë i prekur me aksidentin tragjik në Gnibyju, ku humbën jetën 40 persona dhe shumë tjerë u lënduan”, tha Macky Sall, presidenti i Senegalit.

Ai përmes një postimi në Twitter, njoftoi se shkaqet e këtij aksidenti akoma nuk dihen, derisa autoritetet po e hetojnë rastin.

Në këtë vend është shpallur tri ditë zie në nderim të viktimave të këtij aksidenti, transmeton Telegrafi.

E pamjet amatore shfaqin autobusët e shkatërruar në këtë aksident, ku njëri prej mjeteve të rënda transportuese goditi në pjesën anësore autobusin tjetër. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Evropa
Ukraina shkatërron me dron një tank rus të tipit T-80

Ukraina shkatërron me dron një tank rus të tipit T-80

Evropa
Para dhe pas shpërthimit, imazhet satelitore shfaqin digën Kakhovka që u hodh në erë

Para dhe pas shpërthimit, imazhet satelitore shfaqin digën Kakhovka që u hodh në erë

Evropa
Momenti kur droni ukrainas gjurmon llogoren e një ushtari rus, për ta bombarduar më pas me predha

Momenti kur droni ukrainas gjurmon llogoren e një ushtari rus, për ta bombarduar më pas me predha

Evropa
Tri vajza me mini-funde sulmojnë dhe rrahin brutalisht turistin britanik në rrugët e kryeqytetit të Kolumbisë – ia vjedhin telefonin

Tri vajza me mini-funde sulmojnë dhe rrahin brutalisht turistin britanik në rrugët e kryeqytetit të Kolumbisë – ia vjedhin telefonin

Amerika Latine
Më shumë se 17 mijë njerëz po evakuohen nga autoritetet ukrainase pas shpërthimit të digës në Kherson

Më shumë se 17 mijë njerëz po evakuohen nga autoritetet ukrainase pas shpërthimit të digës në Kherson

Evropa
Kalo në kategori