LAJMI I FUNDIT:

Përfundon qetë tubimi i serbëve në veri të Mitrovicës

Përfundon qetë tubimi i serbëve në veri të Mitrovicës

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, nuk është paraqitur në tubimin e serbëve të mbajtur të martën në veri të  Mitrovicës.

Kështu bëri të ditur për Telegrafin zëvendësdrejtori i Policisë për veriun e Mitrovicës, Besim Hoti.

Sipas tij, tubimi i Partisë Radikale Serbe është kryer në mënyrë të qetë në afërsi të urës së Ibrit në Mitrovicë.

“Tubimi ka mbaruar i qetë dhe Vojisllav Sheshel nuk është paraqitur fare”, tha Hoti.

Ndryshe institucionet gjegjëse të Kosovës kanë lëshuar një vendim për të mos lejuar hyrjen e Sheshelit në Kosovë. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
“Hija” e Zelenskyt, kush është shoku i fëmijërisë që e ruajti edhe në Tiranë

“Hija” e Zelenskyt, kush është shoku i fëmijërisë që e ruajti edhe në Tiranë

Lajme
I arrestuar në Serbi, Hasan Dakaj në gjendje të rëndë shëndetësore

I arrestuar në Serbi, Hasan Dakaj në gjendje të rëndë shëndetësore

Lajme
“Mesazhi ishte i qartë, lufta është afër”, ekspertët komentojnë samitin 'Ukraina – Evropa Juglindore': Nuk u mbajt rastësisht në Tiranë

“Mesazhi ishte i qartë, lufta është afër”, ekspertët komentojnë samitin 'Ukraina – Evropa Juglindore': Nuk u mbajt rastësisht në Tiranë

Siguri
Zelensky sfidoi masat e sigurisë në Tiranë, përshkon në këmbë një pjesë të kryeqytetit shqiptar

Zelensky sfidoi masat e sigurisë në Tiranë, përshkon në këmbë një pjesë të kryeqytetit shqiptar

Lajme
Ekzekutimi u bë në sy të motrës, vrasja e shqiptarit nga Shkodra dyshohet se ndodhi pas aferës me gruan e ish-ortakut

Ekzekutimi u bë në sy të motrës, vrasja e shqiptarit nga Shkodra dyshohet se ndodhi pas aferës me gruan e ish-ortakut

Lajme
Projektligji për shëndetin riprodhues, Reshitaj: Mund të ketë martesa mes vëllait e motrës

Projektligji për shëndetin riprodhues, Reshitaj: Mund të ketë martesa mes vëllait e motrës

Sociale
Kalo në kategori