LAJMI I FUNDIT:

Përfundojnë garat e rregullta në Ligën e Parë, caktohen gjysmëfinalistët

Përfundojnë garat e rregullta në Ligën e Parë, caktohen gjysmëfinalistët
(Foto: basketbolli.com)

Me ndeshjen ndërmjet AS Prishtinës dhe Marigona Hill Prishtinës, kanë përfunduar garat e rregullta në Ligën e Parë në basketboll.

Reklama

Marigona Hill Prishtina ka fituar 75-81 ndaj AS Prishtinës, për të siguruar vendin e katërt në renditje.

RC Cola Drita zuri vendin e parë me 35 pikë, kurse në vendin e dytë renditet Istogu me 33 pikë. AS Prishtina përfundoi garat në vendin e tretë me 32 pikë, kurse Marigona Hill Prishtina e katërta me 29 pikë.

Në gjysmëfinale do të ndeshen Drita me Marigona Hill Prishtinën, kurse Istogu me AS Prishtinën. Skuadrat që shënojnë dy fitore, kualifikohen në finale.

Kampioni i Ligës së Parë siguron ngjitjen në Superligë, derisa finalisti do të përballet me vendin e shtatë të Superligës në “play-out” për tu përcaktuar se cila do të luajë në elitë.

Lipjani me vetëm 20 pikë bie në kategorinë e dytë.

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Ndërkombëtare
Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Ndërkombëtare
La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga
Fernando Alonso shet Ferrari Enzon e tij, çmimi pritet të jetë marramendës

Fernando Alonso shet Ferrari Enzon e tij, çmimi pritet të jetë marramendës

Formula 1
Kalo në kategori