LAJMI I FUNDIT:

Përdornin qendrën e masazheve për prostitucion në Tiranë, arrestohen dy të rejat dhe shpallet në kërkim administratori

Përdornin qendrën e masazheve për prostitucion në Tiranë, arrestohen dy të rejat dhe shpallet në kërkim administratori
Foto: Ilustrim

Policia e Tiranës ka bërë të ditur sot se ka goditur një rast të shfrytëzimit të qendrave të masazheve për ushtrim të prostitucionit.

Sipas njoftimit të policisë, në pranga kanë rënë dy shtetase, si dhe është shpallur në kërkim administratori i kësaj qendre masazhesh.

Policia ka sekuestruar gjithashtu një shumë parash prej 60,500 lekësh, e dyshuar se është përfituar nga veprimtari e kundërligjshme.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme të DVP Tiranë, si rezultat i hetimeve të zhvilluara në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, në kuadër të operacionit policor të koduar “Extra”, arrestuan në flagrancë shtetaset: K. H., 28 vjeçe, banuese në Tiranë, për veprën penale “Shfrytëzimi i prostitucionit”; D. L., 20 vjeçe, banuese në Tiranë, për veprën penale “Prostitucioni””, thuhet në njoftimin e policisë.

Reklama
Reklama

“Gjithashtu, në vijim të veprimeve për këtë rast, u shpall në kërkim shtetasi K. H., 23 vjeç, banues në Tiranë, administrator i një qendre masazhesh. Vijon puna për kapjen e tij”, shton policia.

Gjatë kontrollit të ushtruar në qendrën e masazheve, në Unazë të Re, që menaxhohej nga 23-vjeçari, u konstatua se shtetasja K. H. (motra e shtetasit K. H.), shfrytëzonte për prostitucion, një punonjëse në këtë qendër. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Arrestohet shoferi i BMW-së në Prishtinë që u bë viral në internet - policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Arrestohet shoferi i BMW-së në Prishtinë që u bë viral në internet - policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Lajme
Vuçiq paralajmëroi vizitën në Kosovë, Kurti: Natyrisht se nuk do t’i jap leje, është i padëshiruar

Vuçiq paralajmëroi vizitën në Kosovë, Kurti: Natyrisht se nuk do t’i jap leje, është i padëshiruar

Lajme
Përplasje në debatin për raportet e ish-presidentit Rugova me UÇK-në

Përplasje në debatin për raportet e ish-presidentit Rugova me UÇK-në

Politikë
Salihaj: Rugova kishte presion të jashtëzakonshëm nga ndërkombëtarët të dalë me deklaratë kundër fillimit të luftës

Salihaj: Rugova kishte presion të jashtëzakonshëm nga ndërkombëtarët të dalë me deklaratë kundër fillimit të luftës

Lajme
Çfarë mesazhi u dha ambasadori Hill përfaqësuesve politikë të Luginës? Gjithçka nga intervista me Mustafin

Çfarë mesazhi u dha ambasadori Hill përfaqësuesve politikë të Luginës? Gjithçka nga intervista me Mustafin

Lajme
I dëmtuari tregon se Arsiq i tha ‘kape 25-vjeçarin e vrarë dhe tregoju terroristëve tjerë çka ka për t’iu ndodhur’

I dëmtuari tregon se Arsiq i tha ‘kape 25-vjeçarin e vrarë dhe tregoju terroristëve tjerë çka ka për t’iu ndodhur’

Drejtësi
Kalo në kategori