LAJMI I FUNDIT:

Përcolli verbërisht udhëzimet e navigatorit, taksisti përfundoi në shkallë (Foto)

Përcolli verbërisht udhëzimet e navigatorit, taksisti përfundoi në shkallë (Foto)
Reklama

Vetura e Paul Roles, që është shofer i shërbimit të taksisë Uber, ka përfunduar në shkallët pranë rrugës në Somerset të Anglisë.

Shoferi 54-vjeçar, pretendon se përfundoi në atë hapësirë të pafavorshme, pasi përcolli verbërisht udhëzimet nga navigatori, transmeton Telegrafi.


Policia nuk po mendon njëjtë si ai, pasi pavarësisht udhëzimeve, nuk bën të hyhet në trotuar, që është i destinuar vetëm për këmbësorë.

Ende nuk është bërë e ditur se çfarë dënimi do t’i jepet, për shkak se rrezikoi në masë të madhe vetën dhe të pranishmit. Gjatë momentit të aksidentit, ai ka qenë dukë udhëtuar vetëm. /Telegrafi/