LAJMI I FUNDIT:

Përballja e super-veturës Porsche dhe legjendares Ferrari Enzo (Video)

Përballja e super-veturës Porsche dhe legjendares Ferrari Enzo (Video)

Deri më tani kemi parë përballje të ndryshme të makinave luksoze dhe sportive, që garojnë me konkurrentët e tyre në kategori të ndryshme.

Reklama

Në të shumtën e rasteve masin forcat në shpejtësi, por edhe në aspekte të tjera si kuajfuqitë, luksin që ofrojnë, lëvizjen në terrene të vështira, apo për dukjen e jashtme dhe enterierin, transmeton Telegrafi.

Mirëpo, kësaj radhe janë bërë bashkë një super-veturë, me një makinë legjendare që dikur vozitej me krenari nëpër rrugë.

Tani Ferrari Enzo është shumë i respektuar, por për muze apo garazh, meqenëse janë krijuar shumë super-vetura të reja.

Njëra prej tyre është edhe Porsche 918 Spider, me të cilën është bërë bashkë automobili që është prodhuar shumë kohë më parë.

Në videon e postuar ë poshtë, mund të shihni krahasimin dhe ngjashmëritë që kanë këto makina, të cilat i përkasin kohëve të ndryshme të ndërtimit dhe teknologjisë. /Telegrafi/