LAJMI I FUNDIT:

Për shkak të motit të keq ndërpriten kërkimet për aeroplanin e zhdukur në Majën e Selanikut

Për shkak të motit të keq ndërpriten kërkimet për aeroplanin e zhdukur në Majën e Selanikut

Për shkak të motit të keq janë ndërprerë kërkimet për avionin e vogël të tipit Cesna P210N, ku sot mbas dite u rrëzua tek vendi i quajtur Maja e Selanikut, ku humbën jetë katër shtetas bullgar.

Reklama

Mbetjet e avionit ndodhen në një terren të paarritshëm në një lartësi të lartë, njoftojnë nga Komiteti për Hetimin e Aksidenteve Ajrore dhe Incidenteve të Rënda.

Nga atje thonë se kërkimet do të vazhdojnë nesër.

Në avion ishte një familje katër anëtare, babai, nëna dhe dy fëmijë.

Më herët lajmi u konfirmua edhe nga drejtori i Agjencisë së Aviacionit Civil në Maqedoni Nikollçe Tasevski.

Aeroplani i zhdukur gjendet i rrëzuar në Majën e Selanikut, katër persona humbin jetën
Lexo po ashtu Aeroplani i zhdukur gjendet i rrëzuar në Majën e Selanikut, katër persona humbin jetën

“Në orën 16:16 janë humbur kontaktet me avionin e tipit Cesna P210H i cili ka fluturuar nga Ohri për në Sofje. Për shkak të kushteve të këqija të moti piloti ka vendosur që të aterojë në Shkup, ndërsa për një periudhë të shkurtër ka kërkuar leje që të vazhdojë për në Sofje”, deklaroi Tasevski./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Serbi nga Kosova shkoi në tubimin e partisë së Vuçiqit në Beograd, u lëndua për vdekje afër Nishit – familjarët kërkojnë drejtësi

Serbi nga Kosova shkoi në tubimin e partisë së Vuçiqit në Beograd, u lëndua për vdekje afër Nishit – familjarët kërkojnë drejtësi

Lajme
Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e një personi, i përfshirë në disa vepra penale

Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e një personi, i përfshirë në disa vepra penale

Lajme
Kryetari i Zveçanit dhe ai i Zubin Potokut të gatshëm të punojnë nga objekti i komunës kur situata të stabilizohet

Kryetari i Zveçanit dhe ai i Zubin Potokut të gatshëm të punojnë nga objekti i komunës kur situata të stabilizohet

Elfije Boletini
Sulmet në veri, policia jep detaje rreth protestave

Sulmet në veri, policia jep detaje rreth protestave

Lajme
Shtëpia e Bardhë, thirrje Kosovës dhe Serbisë të ulin tensionet

Shtëpia e Bardhë, thirrje Kosovës dhe Serbisë të ulin tensionet

Lajme
Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo

Lajme
Kalo në kategori