LAJMI I FUNDIT:

PDK në Prishtinë i reagon LVV-së: Bashkëqeverisja me LDK-në ka përfunduar, zyrtarët tanë janë dorëhequr nga ndërmarrjet publike

PDK në Prishtinë i reagon LVV-së: Bashkëqeverisja me LDK-në ka përfunduar, zyrtarët tanë janë dorëhequr nga ndërmarrjet publike

Grupi Këshilltarëve Komunal të LVV-së ka shprehur dyshime se PDK dhe LDK në publik paraqiten të ndara, por sipas tyre në prapaskenë qëndrojmë të bashkuar në kryeqytet.

“Si LVV, kemi dyshimet tona për këtë dhe mendojmë që tashmë ka një dakordim të fshehtë mes tyre, ku në publik paraqiten të ndarë dhe në prapaskenë qëndrojnë të bashkuar. Për ata që kanë harruar, koalicioni i lidhur mes PDK-LDK, nuk ka qenë vetëm dakordimi për ndarjen e drejtorive komunale, por edhe menaxhimi i dhjetë ndërmarrjeve publike lokale, që realisht i takojnë Kuvendit të Komunës së Prishtinës”, ka deklaruar asambleistja e LVV-së Nora Kelmendi.


Ndaj këtyre pretendimeve ka reaguar shefi i asamblistëve të PDK-së, Leutrim Retkoceri.

LVV thotë se Kuvendi komunal në Prishtinë është bllokuar, dyshojnë se LDK e PDK janë duke bashkëqeverisur fshehurazi
Lexo po ashtu LVV thotë se Kuvendi komunal në Prishtinë është bllokuar, dyshojnë se LDK e PDK janë duke bashkëqeverisur fshehurazi

Retkoceri përmes një shënimi në Facebook ka thënë se “bashkëqeverisja në Prishtinë me LDK-në ka përfunduar në ditën kur e kemi shfuqizuar këmbimin e pronave në Badoc”.

“Jemi larguar nga ekzekutivi dhe të gjithë asamblistët e PDK-së që kemi qenë aksionarë në Ndërmarrjet Publike Lokale kemi dhënë dorëheqje, duke i hapur rrugë krijimit të shumicës së re në Kuvendin Komunal”.

“Angazhimin do ta ushtrojmë me kompetencë të plotë në Kuvendin Komunal, duke i shërbyer me përfaqësimin tonë vetëm qytetarëve, lagjeve dhe Prishtinës”, ka shkruar Retkoceri./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë

"Kolla e keqe", infektologu Ramadani tregon tri fazat që kalon i infektuari

Mirjeta Hajzeraj
​Kush është shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci

​Kush është shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci

Kronika e Zezë
Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane dënon ashpër kërcënimin publik të Vuçiqit kundrejt shqiptarëve të Luginës

Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane dënon ashpër kërcënimin publik të Vuçiqit kundrejt shqiptarëve të Luginës

Lugina
Haradinaj kujton vëllain Enverin: Me plagë lufte në trup, i’u ndërpre jeta nga një dorë që donte të mbillte vëllavrasje

Haradinaj kujton vëllain Enverin: Me plagë lufte në trup, i’u ndërpre jeta nga një dorë që donte të mbillte vëllavrasje

Lajme

"Shkrumb e hi", pamje nga fabrika e mjedrës që u dogj në Podujevë

Kronika e Zezë
Përleshje me armë mes dy grupeve në Gjakovë – policia në kërkim të një personi

Përleshje me armë mes dy grupeve në Gjakovë – policia në kërkim të një personi

Kronika e Zezë
Kalo në kategori