LAJMI I FUNDIT:

Patenta nga Samsung zbulon planet e kompanisë për një telefon me ekran të dyfishtë

Patenta nga Samsung zbulon planet e kompanisë për një telefon me ekran të dyfishtë

Telefonat e palosshëm, me ekranet fleksibil dhe të palosshëm ngadalë po bëhen një ëndërr për prodhuesit e telefonave dhe ekspertët e teknologjisë.

Reklama

Konsumatorët, megjithatë, janë ende në kurthin e të metave të pajisjeve të tilla eksperimentale.

Megjithatë, Samsung duket se ka një opsion të ri në plan.

Samsung paraqiti këtë patentë të ekranit të dyfishtë në vitin 2013, por, siç thekson Patent Mobile, leja u dha nga Zyra e Patentave dhe Markave të Tregut Sh.B.A vetëm muajin e kaluar.

Koha nuk mund të ishte më e përsosur, duke marrë parasysh që Microsoft sapo zbuloi kohët e fundit dy pajisje me ekran të dyfishtë që do të lansohen në 2020.

Pajisja e paraqitur në patentë duket se është një pajisje e vetme.

Patenta e siguruar kohët e fundit nga Samsung i jep dritë jeshile ndjekjes së konceptit të palosshëm me ekran të dyfishtë.

Sigurisht, modelet e patentave nuk bëhen gjithmonë produkte të vërteta, kështu që vetëm koha do të tregojë nëse vërtet do të ndodhë kjo.

Patenta e siguruar kohët e fundit nga Samsung i jep dritë jeshile ndjekjes së konceptit të palosshëm me ekran të dyfishtë.

Sigurisht, modelet e patentave nuk bëhen gjithmonë produkte të vërteta, kështu që vetëm koha do të tregojë nëse vërtet do të ndodhë kjo. /Telegrafi/


Në trend Teknologji

Më shumë
Instagrami së shpejti mund të marrë chatbotin e vet të AI

Instagrami së shpejti mund të marrë chatbotin e vet të AI

Teknologji
Taksitë fluturuese në Izrael filluan me fluturime testuese për pasagjerët

Taksitë fluturuese në Izrael filluan me fluturime testuese për pasagjerët

Teknologji
Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Teknologji
Sistemi operativ iOS 17 prezantohet në eventin WWDC

Sistemi operativ iOS 17 prezantohet në eventin WWDC

Teknologji
WasteShark, roboti që pastron mbeturinat e plastikës në ujëra – mund të mbledhë 500 kilogramë mbeturina apo 22.700 shishe

WasteShark, roboti që pastron mbeturinat e plastikës në ujëra – mund të mbledhë 500 kilogramë mbeturina apo 22.700 shishe

Teknologji
Meta pati një fitim prej 5.7 miliardë dollarësh në tremujorin e parë, duke tejkaluar kështu pritshmëritë e kompanisë

Meta pati një fitim prej 5.7 miliardë dollarësh në tremujorin e parë, duke tejkaluar kështu pritshmëritë e kompanisë

Teknologji
Kalo në kategori