Patatet e pjekura në furrë marrin shije të veçantë në saje të përzierjes së kosit dhe mëlmesës

Përbërësit:

▪ 4 – 5 patate të mëdha
▪ 2 lugë vaj
▪ 2 lugë kos të dendur
▪ 1 lugë e vogël krip
▪ ¼ lugë piper apo spec djegës
▪ ½ lugë e vogël mentë
▪ ½ lugë e vogël temjan

Përgatitja:

Qëroni patatet, prisni në feta dhe lyeni me kos të përzier me mëlmesë.

Piqni në tepsi të lyer apo në letër për pjekje, rreth 40 minuta, në temperaturë 200 gradësh.

Ju bëftë mirë! – transmeton Telegrafi.