LAJMI I FUNDIT:

Pastroni shporetin shpejtë dhe lehtë pa përdorimin e kimikateve

Pastroni shporetin shpejtë dhe lehtë pa përdorimin e kimikateve

Disa nuk kanë kohë, nuk arrijnë, disa nuk kanë vullnet për të pastruar shporetin menjëherë, dhe disa thjesht e bëjnë atë punë një herë në javë.

Por kur vendos të pastrojë shporetin e saj, çdo amvise ka shumë të ngjarë të kërkojë një mjet blerje për ta mirëmbajtur. Por nuk ka nevojë të thithni gazrat kimikë çdo herë kur bëni punët e shtëpisë.

Ekziston një mënyrë më e thjeshtë, me të cilën mund të pastroni sipërfaqen e shporetit, madje edhe nga yndyrat kokëforta: Do t’ju duhet sodë buke.

  • Vendosni gjysmë gote sodë buke dhe disa lugë ujë në një tas të vogël,

  • Rregulloni madhësinë e këtyre substancave derisa të merrni përzierjen e duhur që duket si një sfungjer kuzhine,

  • Lagni sipërfaqen e shporetit me ujë të ngrohtë, vendosni pastën mbi të dhe lëreni të veprojë për rreth dhjetë minuta,

  • Pastaj fshijeni shporetin me një sfungjer dhe ujë të pastër. Kjo është, shumë e lehtë dhe e thjeshtë. Provoje! /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Katër sfidat me të cilat ballafaqohen vetëm personat me inteligjencë të lartë

Katër sfidat me të cilat ballafaqohen vetëm personat me inteligjencë të lartë

Lifestyle
Çifti i famshëm hollivudian jeton në një banesë me dy dhoma ku gatuajnë dhe pastrohen

Çifti i famshëm hollivudian jeton në një banesë me dy dhoma ku gatuajnë dhe pastrohen

Stil
Si t’i hiqni njollat e domates nga rrobat: Është më e lehtë nga sa mendoni

Si t’i hiqni njollat e domates nga rrobat: Është më e lehtë nga sa mendoni

Bëje vet
A duhet të praktikohet seksi gjatë menstruacioneve?

A duhet të praktikohet seksi gjatë menstruacioneve?

Intimitet dhe Pasion
Kjo ka shumë rëndësi për burrat gjatë seksit: Gratë menjëherë do të bien në ekstazë!

Kjo ka shumë rëndësi për burrat gjatë seksit: Gratë menjëherë do të bien në ekstazë!

Intimitet dhe Pasion
Shikoni si duken mashkulli dhe femra më seksi në planet – dhe sa janë ndryshe nga ju

Shikoni si duken mashkulli dhe femra më seksi në planet – dhe sa janë ndryshe nga ju

Stil
Kalo në kategori