LAJMI I FUNDIT:

Pas tërheqjes së KFOR-it, para komunës së Zveçanit vendoset Policia e Kosovës

Pas tërheqjes së KFOR-it, para komunës së Zveçanit vendoset Policia e Kosovës

Pas tërheqjes së njësive të KFOR-it, para ndërtesës së Komunës së Zveçanit aktualisht ndodhet vetëm Policia e Kosovës.

Aty janë vendosur një automjet i blinduar i Njësisë Speciale, si dhe disa automjete të rregullta policore.


Në terren janë vërejtur dy vetura të KFOR-it që patrullojnë nga drejtimi i pjesës veriore të Mitrovicës në drejtim të Zveçanit.

Tërheqja e KFOR-it erdhi pasi është vlerësuar se gjendja në terren është stabile.

Siç njoftoi të dielën KFOR, ata do të qëndrojnë në zonë dhe do të kryejnë patrulla të rregullta për të siguruar një mjedis të sigurt për të gjithë.

KFOR-i është vendosur para ndërtesës komunale në Zveçan që nga 29 maji i vitit të kaluar, pas protestave të dhunshme të serbëve në veri.

Në trend Lajme

Më shumë
Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Lajme
Ndalimi i kosovarëve në Serbi, Gërvalla: Vuçiqi nisi t’i jetësojë kërcënimet pas votimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Ndalimi i kosovarëve në Serbi, Gërvalla: Vuçiqi nisi t’i jetësojë kërcënimet pas votimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Lajme

"Zyrtarja e Policisë së Kosovës ende është duke u intervistuar nga policia serbe", flet pasagjeri i autobusit "Bici Com" që po mbahet në kufirin Serbi-Hungari

Lajme
Kërkesë për interpelancë në parlamentin e Zvicrës për Kosovën - këto janë pikat që pritet të diskutohen

Kërkesë për interpelancë në parlamentin e Zvicrës për Kosovën - këto janë pikat që pritet të diskutohen

Lajme
Bujar Osmani: Kam më shumë informacione mbi Banjskën, do ta informoj Qeverinë

Bujar Osmani: Kam më shumë informacione mbi Banjskën, do ta informoj Qeverinë

Lajme
Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës dërgohet në Rashkë, Qalaj: BIA serbe do t’i bëjë presion për informata sekrete

Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës dërgohet në Rashkë, Qalaj: BIA serbe do t’i bëjë presion për informata sekrete

Siguri
Kalo në kategori