LAJMI I FUNDIT:

Paraqitje për notën 10-të e Phil Foden, Man City i tregon vendin Aston Villas

Paraqitje për notën 10-të e Phil Foden, Man City i tregon vendin Aston Villas

Manchester City ka shënuar fitore ndaj Aston Villas me rezultat 4-1 në kuadër të javës së 31-të të Ligës Premier.

Qytetarët e nisën shumë mirë ndeshjen duke shënuar që në rastin e parë.

Zhvillohej minuta e 11-të e takimit, kur Rodri arriti të shënojë për 1-0.

Por mysafirët barazuan menjëherë pas nëntë minutash me një aksion shumë të bukur, kur Jhon Duran gjeti rrjetën për 1-1.

Por pak pa u mbyllur pjesa e parë, Phil Foden nga një goditje dënimi shënoi për 2-1.

Pjesa e dytë nisi shumë e hapur me raste nga të dyja palët, që kanë mundur të shënonin.

Man City gjeti golin e tretë në minutën e 62-të, kur Phil Foden nga brenda zonës gjuajti bukur për 3-1.

https://twitter.com/centregoals/status/1775624427285406067

Ylli anglez kompletoi he-trikun në minutën e 69-të, kur shënoi për 4-1, duke e siguruar edhe fitoren.

https://twitter.com/centregoals/status/1775626394019733569

Kjo fitore e ngjit Man Cityn në vendin e tretë me 67-të pikë, aq sa ka Liverpooli si i dyti me një ndeshje më pak. Lider mbetet Arsenali me 68 pikë. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori