Ngjarja e 64-të vjetore e çmimeve Grammy është mbajtur të dielën dhe fokusi si zakonisht është te të nominuarit e natës, çmimet dhe veshjet më të mira.

Reklama

Por janë pamjet e bukurisë – grimi dhe flokët ato që duhet t’u kushtohet vëmendje shtesë.

Edhe këtë vit, yjet pjesëmarrëse u siguruan të shfaqnin veten në formën më të mirë edhe me anë të veshjeve dhe grimit e flokëve.

Dukjet më të mira në tapetin e kuq të “Grammy Awards 2022” Dukjet më të mira në tapetin e kuq të “Grammy Awards 2022”

Nuk do të ishte “Grammy” pa transformimet dramatike të flokëve, shembull më i mirë i së cilës ishin flokët bionde të Dua Lipës – deri te grimi i krijuara në mënyrë imagjinative, grimi ultravjollcë i Laverne Cox.

Reklama

Disa nga pamjet më të mira të bukurisë nga kjo mbrëmje ua sjellim më poshtë:

Dua Lipa

Doja Cat

Laverne Cox

Olivia Rodrigo

Lady Gaga

Billie Eilish

Halsey

Saweetie

Megan Thee Stallion