LAJMI I FUNDIT:

Dukjet më të mira në tapetin e kuq të “Grammy Awards 2022”

Dukjet më të mira në tapetin e kuq të “Grammy Awards 2022”

Nata më e madhe e muzikës është rikthyer sërish!

Mbrëmë (e dielë), në MGM Grand Garden Arena në Las Vegas, u mbajt ceremonia e 64-të vjetore e çmimeve Grammy, ku u nderuan artistët më të mirë muzikor të viti.

E organizuar nga Trevor Noah, ceremonia shfaqi performanca nga Lady Gaga, Justin Bieber, Olivia Rodrigo, Silk Sonic, HER, J Balvin dhe shumë të tjerë.

Ndryshe nga paraqitjet e yjeve në Oscars ose Golden Globes, Grammy ka një histori të heqjes dorë nga magjepsja tradicionale në favor të zgjedhjeve më të guximshme dhe më të rrezikshme të modës.

Disa nga veshjet tjera më të mahnitshme të mbrëmjes i gjeni më poshtë:

Dua Lipa

Lady Gaga

Saweetie

Megan Thee Stallion

Doja Cat

Olivia Rodrigo

Halsey

Chloe Bailey

St. Vincent

Tiffany Haddish

Japanese Breakfast

/Telegrafi/